Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nden Patlama Bilgilendirmesi

Mersin ilinin Gülnar ilçesinde bulunan Akkuyu Nükleer Santrali'nde patlama meydana geldi. Nükleer Santrali'nde art arda gelen patlamalarla ilgili yetkililerden açıklama yapıldı.

Güvenlik 20.01.2021, 23:14
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nden Patlama Bilgilendirmesi

 Büyükeceli, Gülnar, Mersin. 19 Ocak 2021 Salı günü meydana gelen patlama ile ilgili yetkililerden açıklama geldi. Akkuyu Nükleer Güç Santrali sahasına giden bağlantı yolunun yapımını yürüten alt yüklenici şirket tarafından planlı delme ve patlatma çalışmaları yapıldığnı çalışmalar sırasında Büyükeceli Mahallesi’nde bulunan bazı konutların camları hasar gördüğü ve iki kişinin cam kırıkları nedeniyle hafif şekilde yaralanoığı ve Yaralanan vatandaşlara yerinde acil müdahale yapıldığı belirtildi.

Yetkililerden yapılan açıklamada şunlar söylendi;

Olay yerinde Jandarma yetkilileri ve ilgili diğer kurumlar çalışmalarını sürdürmekte, hasar görmüş evlerde ikamet eden vatandaşların acil ihtiyaçları da karşılanmaktadır. Mahallede yerel yetkililer tarafından yürütülen hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından zarar tazmini gerçekleştirilecektir. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. alt yüklenici şirket ile koordineli şekilde olayın nedenlerine ilişkin detaylı soruşturmayı yürüten güvenlik kuvvetlerine gerekli her türlü desteği ve yardımı sağlamaktadır. Soruşturmanın ardından ileride bu tür olayların önüne geçilmesi için gerekli önlemler alınacaktır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)