banner434

banner433

Diyarbakır ve Şırnak'ta gösteriler bitmiyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesi ile Şırnak'ın Silopi ve Cizre'de İzinsiz gösteri yapan gruplara polis müdahalede bulundu.

Güvenlik 17.11.2014, 11:06 24.07.2016, 22:45
Diyarbakır ve Şırnak'ta gösteriler bitmiyor
Diyarbakır'ın Sur ilçesi ile Şırnak'ın Silopi ve Cizre'de İzinsiz gösteri yapan gruplara polis müdahalede bulundu.

 Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, bir grup gösterici içinde yolcu bulunan otobüsün camlarını kırarak yakma girişiminde bulundular.  Olay mahalline polisin gelmesiyle birlikte göstericiler ara sokaklara kaçtı. 

Diyarbakır gergin saatler geçirdi. YDG-H üyesi olduğu belirtilen yüzü maskeli göstericiler, ellerinde bulunan molotof kokteyli ve taşlarla yol kesip burada geçen araçlarda kimlik kontrolü yaptılar. İçlerinde çok sayıda yolcu bulunan otobüslerin anahtarlarını alarak yola barikat kurdular.

Diğer taraftan  Cizre'de izinsiz gösteri yapıldı. yol trafiğe kapatıldı. gruba polis müdahale etti.

Cudi ve Nur mahallelerinde toplanan yüzü maskeli bir grup, Yafes ile Nusaybin caddelerine barikat kurarak araçların geçişine izin vermedi.

Olay yerine gelen polis ekiplerinin "dağılın" uyarısına taş, molotofkokteyli ve havai fişekle karşılık veren gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.

Öte yandan, Cudi Mahallesi'ndeki ara sokaklara kaçan göstericiler Mezbahane Sokak'ta bulunan bir okulun dış kapısına molotofkokteyli attı. Göstericiler, olay yerine gelen polis ekiplerinin müdahalesiyle ara sokaklara kaçtı.

Silopi ilçesinde izinsiz gösteri yaparak yolu trafiğe kapatan gruba güvenlik güçleri müdahale etti. İpekyolu'nda toplanan yüzü maskeli bir grup, barikat kurarak araçların geçişine izin vermedi.

Olay yerine gelen güvenlik güçlerinin uyarılarına rağmen dağılmayarak taş ve molotofkokteyli ile saldıran göstericilere, basınçlı su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. Göstericiler ara sokaklara kaçtı, yol trafiğe açıldı.

Emniyet güçleri, olası taşkınlıklara karşı zırhlı araçlarla İpekyolu'nda güvenlik önlemi aldı.

Yorumlar (0)