Samsun'da Şüpheli Şahıslara Operasyon

Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Samsun merkezli İstanbul-Gaziantep-Şanlıurfa illerinde 60 ekip ve 206 personel ile operasyon yaptı.

Güvenlik 09.04.2021, 11:19 09.04.2021, 12:02
Samsun'da Şüpheli Şahıslara Operasyon

Samsun merkezli İstanbul-Gaziantep-Şanlıurfa illerinde 60 ekip ve 206 personel ile operasyon yapıldı.. Şüpheli şahıslarla bağlantılı ve operasyon esnasında yapılan aramalarla ilgili Emniyet Müdürlüğü tarafından şu açıklamalarda bulunuldu.

Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; organize suç örgütlerinin ve karışmış oldukları suçların deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalarda silahlı organize suç örgütünün Kasten Öldürme/Azmettirme, Nitelikli Yağma, Silahlı Tehdit, Silahla Kasten Yaralama, Mala Zarar Verme, Uyuşturucu Madde Ticareti, Silah Ticareti, Hakaret suçlarını işlediği tespit edilmiştir.

Yapılan çalışmalar neticesinde belirlenen şüpheli şahısların yakalanması amacıyla bu sabah eş zamanlı olarak Samsun merkezli İstanbul-Gaziantep-Şanlıurfa illerinde 60 ekip ve 206 personel ile operasyon yapılmıştır. Şüpheli şahıslarla bağlantılı ve operasyon esnasında yapılan aramalarda;

14 adet değişik çaplarda ruhsatsız tabanca,

472 adet değişik çaplarda tabanca fişeği,

5 adet pompalı tüfek ve 104 adet dolu kartuş,

3 adet kurusıkı tabir edilen tabanca,

2 adet muşta,

13 adet bıçak,

Bir miktar uyuşturucu madde,

Dijital materyaller ve çok sayıda belge ele geçirilerek toplamda 24 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442