SAMSUN, İlkadım – Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz, kadınlar ve çocuklar için şehrin yoğunluğundan uzak, kaliteli ve huzurlu bir ortam sunmayı hedefleyen "İlkadım Hanımeli Konakları"nı açacaklarını duyurdu. Kurnaz, bu projenin İlkadım'ın sosyal yaşamına yeni bir soluk getireceğini vurguladı.
Kurnaz, daha sonra İlkadımlıların evlerine iftar ziyaretleri yaparak projenin detaylarını paylaştı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65f4532a88e77.png)
SAMSUN ARICILAR BİRLİĞİNE ZİYARET
AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Ersin Kasap ve Cumhur İttifakı teşkilat mensuplarıyla birlikte gerçekleştirdiği Samsun Arı Yetiştiriciler Birliği ziyaretinde Arıcılar Birliği Başkanı Rasim KAPLAN'a projelerini anlattı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65f452b2b2460.png)
Hanımeli Konakları ile Kadınların Yeni Buluşma Noktası
İhsan Kurnaz, "Hanımeli Konaklarımız, kadınların kendilerini geliştirebilecekleri, sosyalleşebilecekleri ikinci adresleri olacak" dedi. Hanımeli Konakları'nda sunulacak imkanların, kadınların kültür sanat, beceri, bilişim ve istihdam alanlarında gelişimlerini destekleyecek geniş bir yelpazeyi kapsayacağını belirtti.Aile Danışmanlığı ve Teknoloji Atölyeleri
Projede aile danışmanlığı hizmetinin de yer alacağını belirten Kurnaz, bu hizmetin, aile kurumunun sağlam temeller üzerine kurulmasına yardımcı olacağını ifade etti. Hanımeli Konaklarında teknoloji atölyeleri ile kadınların dijital dönüşüm süreçlerine aktif katılım sağlayabileceklerini vurguladı.Becerilerin Geliştirileceği Atölyeler
Hanımeli Konakları'nda, yetenek atölyelerinden mutfak atölyelerine, e-ticaret ve tasarım üretim atölyelerine kadar birçok alanda eğitim ve etkinlik düzenlenecek. Kurnaz, "Ahşap boyama, oyuncak bebek yapımı, resim, makrome, geleneksel el sanatları gibi kurslar ile kadınların hobi geliştirmeleri ve vakitlerini değerlendirmeleri sağlanacak" diye ekledi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65f4532a88e77.png)