AK Parti İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Yahya Çınkıl, 22 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirdiği aday adaylığı açıklamasının ardından, toplumun her kesiminden büyük ilgi görüyor. Sinop İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevinden istifa ederek aday adaylığı için yola çıkan Çınkıl, "İlkadım'ı Türkiye Yüzyılına yaraşır bir marka şehir haline getirebilecek vizyon, ekip ve birikime sahibiz" ifadelerini kullanıyor.Eski görevi sırasında Sinop'ta İl Belediye Başkanı gibi çalıştığını vurgulayan Çınkıl, İlkadım'da gerçekleştirdiği ziyaretler ve programlarda büyük bir coşku ve ilgiyle karşılanıyor. Çınkıl, İlkadım Belediyesi ve Canik Belediyesi'nde edindiği tecrübe ve birikimle, İlkadım'ı marka bir şehir yapma konusunda kararlı olduğunu belirtiyor.
Öte yandan, Çınkıl'ın 26 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen temayül yoklamasında da güçlü bir performans sergilediği ve Ankara siyasetindeki güçlü bağlantılarıyla adaylığa en yakın isimlerden biri olduğu konuşuluyor. Aday adaylığı mitinge dönüşen ve temayülde teşkilatla bütünleşen Çınkıl, sokak ziyaretlerinde de yoğun ilgiyle karşılanıyor.Yahya Çınkıl, İlkadım'ın geleceğine dair vizyonunu ve projelerini, AK Parti'nin aday belirleme sürecinin ardından daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/12/657993dc057c9.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/12/657993f68faef.png)