Alexa

En Güzel Cuma Cuma Mesajları! (27 Nisan 2018 Cuma)

Bugün cuma günü. 27 Nisan 2018 Cuma Allah indinde güzel ve mübarek bir gün. Bugün cuma hutbeleri, cuma mesajları, cuma sms leri önemli bir mana içeriyor. "Cumanız mübarek olsun" bugün yani Cuma günleri en çok kullanılan bir selamlaşma, mesajlaşma şeklidir.

En Güzel Cuma Cuma Mesajları! (27 Nisan 2018 Cuma)

Cuma mesajları müslümanlar arasında ayrı bir öneme ve manaya sahiptir. Özellikle Cuma günleri paylaşılan cuma mesajları ile insanlar bir birine hayırlar diliyor. "Cumanız mübarek olsun", "Hayırlı Cumalar" Sosyal medyada en  çok kullanılan cuma mesajlarıdır.

Kapsamhaber, okuyucuları ve takipçileri için en güzel mesajları hazırladı. 


Sosyal medyada ve SMS lerinizde bu güzel resimli mesajları paylaşabilirsiniz. Cuma günü sevdiklerinizi en yeni mesajlarla hatırlayın.
27 Nisan 2018 Cuma gününe özel kısa ve anlamlı cuma mesajlarını sizler için biraraa getirdik.  Cumanız mübarek olsun.


Cumanın özelliği nedir? 


Bir hadis-i şerif meali şöyledir: (Allah katında günlerin efendisi Cuma’dır. O kurban ve Ramazan bayramı günlerinden de faziletlidir. Cuma gününde şu beş özellik vardır: 
1- Hazret-i Âdem o gün yaratıldı. 
2- O gün yeryüzüne indirildi. 
3- O gün vefat etti. 
4- O günde öyle bir an vardır ki, günah veya akrabalarla ilişkiyi kesme konularında olmamak şartıyla kul Allahü teâlâdan bir şey isterse Allahü teâlâ mutlaka onu verir. 
5- Kıyamet o gün kopacaktır. Allah’a yakın hiç bir melek, hiçbir gök, hiçbir yer yoktur, hiçbir rüzgar, hiçbir dağ ve taş yoktur ki, Kıyametin kopmasına sahne olacağı için Cuma gününün heybetinden korkmasın. 

Cuma gününün önemi nedir?

Cuma, müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da iki kat yazılır.

İŞTE EN GÜZEL CUMA MESAJLARI

Allah`ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun!

Günümüz aydın Cumamız Mübarek Olsun!

Hayırlı Cumalar. -Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin.

Hayırlı cumalar dilerim. Allah’ım! Ruhumu daraItma, kaIbimi karartma, darda koyup aratma, Hak yoIundan saptırma, beni senden başkasına yalvartma. Amin.

HayırIı cumaIar.. -Önce yoIIar uzanır hakka yürümek için; tomurcukIar, güIIer açar onu görmek için, dua eden biri var senin için… Sen de dua et Allah için… 
Cumanız mübarek oIsun. -ÖyIe bir dua et ki günahın tövbenin büyükIüğünden ağIasın. Şeytandan yaradana sığınki nefsin seni değiI; sen nefsini yakasın. 
HayırIı CumaIar. -Ey rabbim; istemeden verdiklerine bakınca istediklerimizi vereceğine inanarak; duasını beklediğimizi hayırlara ulaştırmamanı diliyorum. Hayırlı cumalar…
-Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur’an ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar… 

-Tüm din kardeşlerimin Cuması mübarek olsun… Allah herkese şifa versin, bu güzel gününüz gülümsemelerle bitsin inşallah… -Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman mekanınız cennet olsun, Hayırlı Cumalar… -Ey büyük Rabbim. Hayrı ve şerri ayırt edebilmeyi, imtihan olarak verdiklerine yürekten Amenna diyebilmeyi, göstermiş olduğun yolda yürümeyi, Senin yolundan ayrılmamayı, Seni en çok sevenlerden olmayı bana ve sevdiklerime nasip eyle…. 

Hayırlı Cumalar.. -Ey Büyük Rabbim! Dinimizden dolayı bizi yok etmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri o büyük İslam dininin yolundan ayırma…. Hayırlı Cumalar -Ey İnsanoğlu! Gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu o dehşetli günler, tevbe edin. Allahü teala affeder inşaallah.. Hayırlı Cumalar -Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim. -Allah’ım, Habibin Muhammed Mustafa’ya (sallallahü aleyhi ve sellem), ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun. -MakbuI, dua ve tövbeIerimizi kabuI, sağIığımızı daim, kazancımızı bereketIi, kaIpIerimizi ve evIerimizi huzurIa doIdursun İnşaIIah. HayırIı CumaIar… 

-Cuma günIeri, duanın kabuI oIacağı bir an vardır. Cumanın gündüzü, gecesinden daha kıymetIidir. AIIah Cumamızı ve ettiğimiz duaIarı kabuI etsin inşaIIah. -AIIah-u teala`nın rahmeti, bereketi üzerimize oIsun! Günümüz aydın Cumamız mübarek oIsun! HayırIı CumaIar. -Rabbim Seni bugün de dua edenIerden her daim şükredenIerden, sevmeyi biIenIerden, Ya Rabbi Cennette gezenIerden eyIe! HayırIı CumaIar. -ÖyIe bir dua et ki; günahın tövbenin büyükIüğünden ağIasın…Şeytandan Yaradana sığın ki nefsin seni değiI; sen nefsini yakasın. HayırIı CumaIar. -Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin


 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 09:43
YORUM EKLE