SAMSUN - İshak Taşçı, Önceki Dönem Atakum Belediye Başkanı, Atakumlu vatandaşların yoğun katılımı ve desteğiyle Atakum Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde düzenlenen tören ile adaylığını ilan eden Taşçı, "Atakum'un kaybolan yıllarını geri kazandırmaya geliyoruz" dedi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/11/6562436e0df58.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/11/6562446d6263b.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/11/6562436e0df58.png)
Atakum Sahipsiz Değil
Taşçı, "Ne yazık ki geride bıraktığımız 5 yıllık süre zarfında güzel ilçemizin hak etmediği bir yönetim anlayışı ile karşı karşıya kaldığını hep birlikte müşahade ediyoruz," diyerek, Atakum'un son 5 yılda yaşadığı kayıplara dikkat çeken Taşçı, "Atakum sokaklarında karşılaştığım her hemşehrimin ilçemizin düşürüldüğü bu içler acısı durumu haykırışına sessiz kalmam mümkün değildi. İşte bugün burada sizin sesiniz olmak ve Atakum’un sahipsiz olmadığını göstermek için karşınızdayım" şeklinde konuştu.Atakum'u Karadeniz'in En Gelişmiş Kenti Yaptık
2014-2019 yılları arasında gerçekleştirdikleri yönetim ve hizmet anlayışından bahseden Taşçı, "10 yıl önce 'Hayalimizdeki Şehir Atakum' sloganıyla çıktığımız yolda Atakum’u önce bölgenin; devamında Türkiye’nin en prestijli İlçesi haline getirme hedefimizi 5 yıllık görev süremizde gerçekleştirdik. 55 vizyon proje ile çıktığımız yolculuğu şükürler olsun ki 87 proje ile tamamladık. Atakum bizim dönemimizde Birleşmiş Milletler kriterlerine göre 19 ayrı konu ve 65 farklı ölçüde yapılan değerlendirmeler sonucunda Karadeniz’in en gelişmiş kenti oldu," ifadelerini kullandı.Yarım Kalan Şarkımızı Tamamlayacağız
Atakum Belediye Başkan aday adayı İshak Taşçı, "Sevgili hemşehrilerim, 55 proje diyerek çıktığımız bu hizmet serüvenini bahsettiğim 87 proje ile tamamladık. Sizlerin bu desteği, teşkilatlarımızın teveccühü ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle yeniden yarım kalan şarkımızı tamamlamak üzere huzurlarınızdayım. Atakum’un kaybettiği 5 yılı geri kazandırmak ve geçmişte Karadeniz’in yıldızı yaptığımız güzel ilçemizi şimdi de Türkiye Yüzyılı vizyonu ile Türkiye’nin yıldızı yapmak için yola çıktım. En büyük gücüm sizin desteğiniz ve bana olan inancınızdır. Bu vesile ile Atakum Belediyesi Başkan Aday Adaylığımı huzurlarınızda açıklıyorum," diyerek, Atakum için gelecekteki planlarını ve vizyonunu paylaştı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/11/6562446d6263b.png)