İl Başkan Adayı Güleroğlu, Neticede İyi Parti Kazanacak!

İYİ Parti Samsun İl Başkanı ve İl Başkan Adayı Av.Recep Güleroğlu, adaylık açıklaması ardından ilçe ziyaretlerine hız verdi.

İyi Parti 26.07.2020, 20:11 26.07.2020, 22:38
İl Başkan Adayı Güleroğlu, Neticede İyi Parti Kazanacak!

18 Temmmuz’da adaylık açıklamsı yapması ardından çalışmalarına hız veren İYİ Parti Samsun İl Başkanı ve İl Başkan Adayı Av. Recep Güleroğlu, Yakakent ve Alaçam ilçe teşkilatları ziyaret etmesi ardından Ayvacık, Çarşamba, Kavak, Ladik, Havza, Vezirköprü, Ondokuzmayıs ve Bafra ziyaretlerini tamamladı.

Güleroğlu, ilçe teşkilatları ve il delegeleri ile bir araya gelerek istişarelerine devam ediyor.

İYİ PARTİ KAZANACAK!

İYİ Parti’nin kongre süreci ile ilgili olarak şu ana kadar Samsun İYİ Parti İl başkanlığı için 5 kiş açıklamada bulundu. Bu kutlu hizmet yarışında diğer adaylarada başarı dileyen Recep Güleroğlu, "İYİ Parti’mize bugüne kadar büyük hizmetlerinin olduğunu ve seçim nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın kaybedeni olmayan, neticede İYİ Parti’nin kazanacağı bir yarış olacağını özellikle dile getirmiştir." dedi.

Koordineli ve istişareli bir şekilde çalışacak

Adaylık açıklamasının biraz gecikmesindeki sebebi de açıklayanGüleroğlu, İlçe kongrelerinin tamamlanmasını beklediğini, mevcut İl Başkanı olması sıfatıyla böyle olmasının daha etik olacağını düşündüğünü belirterek şu açıklamalarda bulundu:

"İl Başkanlığı süresince 31 Mart yerel seçimlerini teşkilatları ile birlikte tüm zorluklara rağmen başarı ile gerçekleştirdiklerini, yerel seçimler sonucunda Samsun genelinde İYİ Parti adına 55 Belediye Meclis Üyesi seçilmesini sağlayarak Türkiye genelinde Büyükşehirler arasında en fazla Belediye Meclis Üyesi çıkaran İl olduklarını ifade etmiştir. Siyasetin ekip işi olduğunu beyan eden Recep Güleroğlu, inşallah İl kongresinin yapılacağı 9 Ağustos 2020 tarihinde de delegelerimizin teveccühü ile kendilerine görev verilmesi halinde bütün ilçelerimizle birlikte koordineli ve istişareli bir şekilde çalışacaklarını ifade etmiştir." 

İYİ PARTİLİLER ÖZEL İNSANLARDIR

İYİ Parti’nin Samsun’da büyütülebilmesi ve iktidar hedefinin gerçekleştirilebilmesi için, birlik ve beraberlik içerisinde bir kongre geçirme temennisini dile getiren Güleroğlu, diğer partilerin içerisinde yaşanan gerginliklerin İyi Partide yaşanmayacağını belirterek açıklamasını şu şekilde devam ettirdi:

AV. RECEP GÜLEROĞLU KİMDİR ?

“İYİ Parti, Genel Başkanımız Meral AKŞENER’den başlayarak partimize teveccüh ederek oy veren seçmenimize kadar herkes çok özel insanlardır. İnanıyoruz ki, diğer bütün il başkan adayı arkadaşlarımızın da, kongre sonrasında, bayrağı taşıyan arkadaşımızla beraber birlik ve beraberlik içerisinde, bu yönde gayret göstereceklerdir. Bizler partimizin adını “İYİ” koyarak bu toplumun önüne bir nitelemeyi de beraberinde getirdik. Partimizin kuruluşundan bu güne kadar geçen süre de memnuniyetle görüyorum ki; partimize intisap eden hem seçmenimizle hem de teşkilatımızla birlikte, diğer partilerden daha yüksek bir seviye de kurulmuştur.

KUCAKLAYICI OLACAĞIZ

Diğer partilerin içerisinde yaşanan ve ülke idaresine sirayet ederek hem siyasi hem de ekonomik zorluklara dönüşmüş olan; huzursuzluk, adaletsiz, liyakat esaslarına uyulmaması, haksızlıklar ve hakkaniyetsizlikler hastalıklı bir yapı haline gelmiştir. Partimize gönül veren bütün arkadaşlarımız bu hastalıklı yapıyla mücadele edecek donanıma ve güce sahiptir. Bu sebepledir ki, bu hastalıklı yapının içimize girmemesi için birlik ve beraberliğimizi koruyarak, seviyeli bir şekilde,  birbirimizi kırmadan, ötekileştirmeden, kucaklayıcı olarak, iktidar hedefimize ulaşmak için bütün aday arkadaşlarımızla beraber hep birlikte gayret göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
26°
az bulutlu