Alexa

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Eski Vali Yavuz Erkmen Oldu

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Suat Mısırlıoğlu’nun istifasıyla boşalan başkanlık koltuğuna Zonguldak Eski Valisi Yavuz Erkmen atanacağı ifade edildi. Peki Yavuz Erkmen kimdir?

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Eski Vali Yavuz Erkmen Oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Türkiye'de bütün İYİ Parti il başkanları ve il yönetimlerinin istifasını istemişti. Bunun üzerine İyi parti il başkanları ve yönetimleri istifalarını sunmaya başlamıştı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Zonguldak, Bartın ve Karabük’ü örgütlemesi için görev verdiği Yavuz Erkmen, Zonguldak’a gelerek İlçe başkanlarıyla bir araya geldi.

Çaycuma İlçe Başkanı Ahmet Köktürk'ün katılmadığı toplantıda Yavuz Erkmen’in İl Başkanı olması yönünde görüş birliğine varıldı.

İyi Parti Genel Merkezi’nin hafta içinde Yavuz Erkmen’i Zonguldak İl Başkanı olarak ataması bekleniyor.

20 Temmuz 1956 yılında Çorlu'da doğdu.

Yavuz Erkmen kimdir?

İlk,orta,lise tahsilini babasının memuriyetinden dolayı Lüleburgaz, Ankara ve Sarıkamış'ta tamamlayan Yavuz Erkmen, 1977 yılında Ankara Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.Gercüş ve Kızıltepe Kaymakam Vekilliği sonrasında Akseki, Göynücek, Hani ve Kızıltepe Kaymakamlığı görevlerinde bulunar Erkmen,1989 yılında Zonguldak ve Safranbolu Kaymakamlığı, 1992 yılında Bartin Valiliği görevini yaptı. 2003 yılında Zonguldak Valisi olarak görev yaptı.

Yavuz Erkmen, 2008 mayıs ayında Denizli Valisi olarak, 2011 yılı ağustos ayında ise merkez valisi olarak atandı. 2012 yılı sonunda Kamu Baş Denetçiliği seçiminde TBMM Komisyonu'nca 1. sırada seçilmesine rağmen genel kurulca Kamu Baş Denetçiliğine seçilemeyen Yavuz Erkmen, evli ve iki çocuk babasıdır. Orta derecede İngilizce bilen Erkmen'in mesleki konular üzerine yayınlanmış makale ve yazıları vardır. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem milletvekili adayı olan Erkmen, 25 Ekim 2017 tarihinde MHP Zonguldak İl Başkanlığına istifa dilekçesini ilettti  Şu an  İyi Parti’nin Zonguldak’ta ki teşkilatlanması için çalışmalar yürütmektedir.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 22:57
YORUM EKLE