Alexa

İyi Parti'den Lösam'a Destek!

İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı Yöneticileri, Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği’ni (LÖSAM) ziyaret ederek çocukların gönlünü aldı.

İyi Parti'den Lösam'a Destek!

İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı Yöneticilerinden Leptop isteyen Lösemi hastası Melek'e İYİ Parti Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Samsun İl Başkan Yardımcısı Derya Çavuşoğlu laptop sözü verdi

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) Yönetim kurulu Üyesi ve Sosyal İşler Başkanı Sema Danışmaz, “LÖSAM sizler gibi duyarlı vatandaşlarımız sayesinde ayakta duruyor. İYİ Parti Samsun İl Teşkilatı’na duyarlı ziyaretlerinden ve verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İYİ Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Derya Çavuşoğlu ziyarette yaptığı konuşmada. “Yaşamı tehdit eden kronik hastalıkların tedavi ve rehabilitasyon sürecindeki zorluklar hasta ve hasta yakınlarını maddi ve manevi anlamda yıpratmaktadır. Ülkemizde mevcut sağlık politikaları hasta yakınlarının yanında değildir. Ummadığı bir anda biricik yavrusunun hastalığı ile yüzleşmek zorunda kalan ailelerimiz, birde sağlık sistemindeki zorluklarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Löseminin tedavisinde şehrimiz, Türkiye’nin öncüsü konumunda. Türkiye’nin dört bir yanından aileler, çocuklarının sağlık umuduyla şehrimize geliyor. LÖSAM bu ailelerin her zaman yanında oluyor."dedi.

Parti programlarında  yer alan bazı maddelere değinen çavuşoğlu, "öncelikli olarak, Dünya Hasta Hakları Tüzüğü standartlarına uygun, hasta haklarını koruyan hukuki düzenlemeler yeniden ele alınacaktır. Sağlık harcamalarının bütçeden aldığı payın diğer Avrupa ülkelerine kıyasla düşük kalmasına müsaade edilmeyerek, hastanın ödediği katılım paylarından bir beklenti içinde bulunulmayacaktır. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) önerileri dikkate alınarak sağlık sektörüne genel bütçeden ayrılan payın arttırılması sağlanacaktır."dedi.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI DESTEKLENMELİ

Tedavi edici hizmetlerde sadece ulaşılabilirlik değil, kaliteli sağlık hizmetine ulaşılabilirlik esas alınması gerektiğini belirten Çavuşoğlu; "İYİ parti kuruluşunun üzerinden henüz 4 ay geçmiş çok genç bir partidir.  Önümüzde ki yüzyıl sivil toplum kuruluşlarının dünya üzerindeki etkisini hissedeceğimiz bir dönem olacaktır. Bu farkındalıkla hareket eden partimiz hükümet politikalarının yetersiz kaldığı her alanda yaşanan sıkıntı ve mağduriyeti takip etmekte, bu alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını desteklemektedir. Bu ilkeden yola çıkarak Samsun İYİ parti İl Başkanlığı olarak her zaman LÖSAM’ın yanında olacağımızı bildirmekten mutluluk duyarız.” dedi.

Ziyaret sırasında LÖSAM’da tedavi gören Melek İYİ Partili yöneticilerden laptop istedi.  İYİ Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Samsun İl Başkan Yardımcısı Derya Çavuşoğlu, Melek’e laptop sözü verdi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 23:27
YORUM EKLE