Alexa

Mehmet Dutar Kimdir?

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın teklifi ve Genel Başkan Meral Akşener’in onayı ile İYİ Parti Mersin il başkanı Genel Başkanlığına atanan Mehmet Dutar Kimdir? Mehmet Dutar daha önce ne iş yapıyordu?

Mehmet Dutar Kimdir?

Mehmet Dutar Kimdir? İyi Parti' il Mersin İl Başkanlığından istifa eden Alican Özbayrak'tan sonra İyi Parti İl Başkanlığk koltuğu uzun zaman boş kalmıştı. İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın teklifi ve Genel Başkan Meral Akşener’in takdiri ve onayıyla Mersin İl Başkanlığına atanan Mehmet Dutar kimdir? 

MEHMET DUTAR KİMDİR?

2006-2014 yılları arasında Mersin Ülkü Ocakları Başkanlık görevi yapan Mehmet Dutar, İYİ Parti’de Mersin Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

1982 yılında Mersin/Gülnar’da doğan, İlk ve orta öğrenimini Mersin/ Erdemli ’de tamamladıktan sonra Lise eğitimini Devlet Parasız Yatılı sınavları sonucunda kazandığı, Konya İvriz Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamlayan Mehmet Dutar, Anadolu Üniversitesi’nde İşletme bölümünü okumaktadır. 2002-2006 yılları arasında Mersin/Kargıpınarı,2006-2014 yılları arasında da Mersin İl Başkanlığı olmak üzere kesintisiz 12 yıl Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini yaptı. Mehmet Dutar, aynı zamanda MHP Üst Kurul Delegeliği de yaptı.

Aktif olarak tarım ve ticaret ile uğraşmakta olan Mehmet Dutar, hala Gıda ve İnşaat sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

Mersin Emek Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin Erdemli Şubesi kurucusu ve yönetim kurulu üyesi de olan Mehmet Dutar, İyi parti'nin kurulması ardından MHP'den istifa ederek İyi Parti'ye geçti. Mehmet Dutar, İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. İYİ Parti Mersin Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev alan Mehmet Dutar, Mersin ilindeki teşkilatların kuruluşuna emek vermiştir. Mehmet Dutar, Evlidir. Almıla ve Aysima adlarında iki kız çocuk babasıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 17:30
YORUM EKLE

banner325