Alexa
banner314

"Meral'i Gıdıkla" Oyunu Nedir? (Tepkiler Büyüyor)

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le ortaya çıkan bir oyun tepki topladı. “Merali Gıdıkla” adlı oyunda, Akşener’e çirkin saldırılar yapılıyor. peki "Meral'ı Gıdıkla" Oyunu Nedir?

"Meral'i Gıdıkla" Oyunu Nedir? (Tepkiler Büyüyor)

İyi Parti 27.Dönem Samsun Milletvekili Aday Adayı Tolga Ardıç, Son günlerde, internet ortamında bulunan, “Google Play” uygulamasında Merali Gıdıkla adı altında ortaya çıkan oyunun saçma sapan bir oyun olduğunu belirtti. Bu oyunda, Cumhurbaşkanı adayı, Meral Akşener’e son derece, hakaret içeren bir görüntü ve sesler yer aldığını belirten Ardıç, "Yüzbinlerce vatandaşımızın imzası ile Cumhurbaşkanı adayı olan, yani kısacası “Halkın Adayı” olan Sayın Meral Akşener’e yapılan bu hakaret, tüm milletimize yapılmış sayılmaktır. Bu hakaret içeren tavrı,nefretle kınıyorum." dedi.

Samsun Milletvekili Aday adayı Ardıç, yaptığı yazılı basın açıklamasında; 

"Son günlerde, internet ortamında bulunan, “Google Play” uygulamasında “Merali Gıdıkla” adı altında, saçma sapan bir oyun uygulaması yer almaktadır. Bu uygulamayı yapan, Fatih Sarı adlı şahıs hakkında, BİMER aracılığı ile, Bilişim Teknolojileri Kurumuna kişisel olarak başvuru yapmış bulunmaktayım. Bu uygulamayı yapan ve yayınlayan kişi veya kişiler hakkında gerekli cezaların verilmesi, en büyük beklentimizdir. Adalet Bakanlığımız ve Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumumuzu göreve davet ediyorum. Bu ahlaksız oyun, acil olarak uygulamadan kaldırılmalı ve Sayın Meral Akşener ile onun sevenlerinden özür dilenmelidir." dedi.

"Meral'i Gıdıkla" Oyunu Nedir?

merali gidikla oyunu nedir

Odatv’de yer alan habere göre, oyun, sosyal medyada, “Kirli ve hain oyunlar kurarak CUMHUR İTTİFAKI’nı bozmaya çalışan kişi ile biz ancak oynarız. Oyunumuzu indirin ve canınız sıkıldıkça oynayın”, “Küresel ve içteki hainlerin oyunlarını bozmaya hazır mısın? Bu millet 15 Temmuz gibi hain planları bozdu.Şimdi de başkanlık seçimlerinde tüm olanları bozacak. Biz onları oyun yapar oynarız. İndirin ve oynamaya başlayın” ifadeleri kullanılarak tanıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 02:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysegül esen
Aysegül esen - 10 ay Önce

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak şiddetle kınıyorum. Bu tür terbiyesizlikler bir cumhurbaşkanı adayına yapılmamalıdır. Derhal konuyla ilgili adli makamlar harekete geçmelidir. Bu ve benzeri oyunlar her kime yapılırsa yapılsın pirim verilmemeli sert bir şekilde tepki gösterilmelidir.

turan coşkun
turan coşkun - 10 ay Önce

yakışmayan bir davranış. bu tip insanlar kim olursa olsun cezalandırılmalıdır. Terbiyesizliğe gerek yok.

Aynur kılıç
Aynur kılıç - 10 ay Önce

bu ahlaksızlığa dur denmeli. Bu tür ahlaksızlıklar ülkemizin birlik ve beraberliğini tehlikeye düşürmektedir.

banner313