UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkanı Leman Gebizli ve Tüm Engellilere Umutışığı Derneği Kurucu Başkanı Güldane Kaya Kaçar'ın öncülüğünde düzenlenen "Engelleri Aşalım Renklerde Buluşalım" isimli karma resim sergisi, Antalya Müzesi Sergi Salonu'nda sanatseverlerin ziyaretine açıldı. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında gerçekleşen etkinlikte, suluboya, yağlıboya, akrilik, rölyef ve keçe teknikleriyle hazırlanmış eserler sergileniyor. Sergi, 15 Mayıs'a kadar devam edecek ve elde edilen gelir engellilere bağışlanacak.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/663685497a502.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/663685773321b.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/663685c4137b6.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/663685497a502.png)
Sanatın Birleştirici Gücü Vurgulandı
Açılışta konuşan Güldane Kaya Kaçar, sanatın birleştirici ve iyileştirici gücüne olan inancını dile getirdi ve ilk kez bir sergide yer aldığını belirtti. Kaçar, engellilerin sanat, spor ve müzikle iç içe olmalarını destekleyen projeler geliştirdiklerini ve engelli bireylerin ailelerine nefes aldıracak çözümler üretmeye devam edeceklerini ifade etti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/663685773321b.png)
Topluma Katkı ve Teşekkürler
Kaçar, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı ve kötü hava koşullarına rağmen sergiye katılım gösteren herkese teşekkür etti. Ayrıca, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve yerine katılan Belediye Başkan Vekili Canan Keleş'e, Kültür Turizm Bakanlığına, Antalya Müze Müdürlüğüne ve serginin düzenlenmesine katkı sağlayan tüm bireylere ve kurumlara şükranlarını sundu. Belediye Başkan Vekili Keleş de, toplumda kadınların önemli görevler almasının önemine değindi ve destekçilere teşekkürlerini iletti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/663685c4137b6.png)