Alexa
banner314

Ünlü oyuncu Seda Yıldız İYİ Parti'den aday adayı

Partilerin Erken seçim çalışmaları devam ediyor. Aday adayları siyasi vitrinde yerini alırken kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerde göz doldurmaya başladı. İşte Ünlü oyuncu Seda Yıldız, İYİ Parti İstanbul 1. bölgeden milletvekili adayı oldu.

Ünlü oyuncu Seda Yıldız  İYİ Parti'den aday adayı

İYİ Parti İstanbul 1. bölgeden milletvekili adayı adayı olan Ünlü oyuncu Seda Yıldız, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin ünlü oyuncusuydu.

24 Haziran'da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği için aday adaylığını koyan ünlü oyuncu Seda yıldız kim olduğunu merak edenler için özgeçmişi şöyle:

SEDA YILDIZ KİMDİR?

Seda Yıldız, 20 mayıs 1962 yılında Zonguldak’ta dünyaya geldi. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olan Yıldız, Sayısız dizi, tiyatro ve sinema filminde rol almıştır fakat Kurtlar Vadisi Pusu dizisiyle adını geniş kitlelere duyurmuştur.

Kariyer hayatı boyunca rol aldığı başlıca projeler; "Gönül Dostları", "Hacer Ana Ve Oğulları", "Bizim Aile", "Cesur Yürek", "Çiçek Taksi," "Böyle Mi Olacaktı", "Tatlı Hayat", "Mühürlü Güller", "Asla Unutma", "Kaybolan Yıllar", "Yağmurdan Sonra", "Kurtlar Vadisi Pusu","Kollama" ve son olarak 2013 yılında," Ben Onu Çok Sevdim" dizisiyle izleyici karşısına çıkmıştır. Şimdilerde Atv’nin ilgiyle izlenen dizisi "Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz" Reşit rolüyle tekrar kamera karşısında.

Kurtlar Vadisi Pusu'da mafya babası Yaşar Katarcı rolünü canlandıran usta oyuncu Seda Yıldız, aynı zamanda her TRT1'de yayınlanan Kurt Kanunu dizinde de Savcı Orhan karakterine hayat verdi.

Seda yıldız, 08 Mayıs 2012 yılında İha'ya verdiği bir röportajda şöyle anlatıyor özel hayatını:

"Oğlum 21 yaşında ve benim mesleği sürdürüyor. Şu anda Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı 2'inci sınıf öğrencisi. Kızım da Güzel Sanatlar Lisesi'nde sinema-televizyon eğitimini bu yıl tamamladı. Üniversitenin ilk aşamasını kazandı. Haziran'daki ikinci aşamayı bekliyoruz. Eşim İngiliz kökenli. O şimdi anaokulu İngilizce öğretmeni. Eşim ufak çocuklarla uğraşıyor" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Neriman Sengul
Neriman Sengul - 10 ay Önce

Vatana Millete Hayirli Olsun IYI Parti

banner307

banner313