17 Ağustos Depremi ve Suni Depremler

17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de Merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden 18 yıl geçti.

Kapsam 16.08.2018, 22:32 18.08.2018, 02:10
17 Ağustos Depremi ve Suni Depremler

Ev ocak söndüren Büyük Dehprem 17 Ağustos 1999'da Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde meydana gelmişti. Yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden 18 yıl geçti. Peki Gölcük depreminde kaç kişi hayatını kaybetti? Bu büyük depremin toplamda mal ve can kaybı ne olmuştur?

Gölcük depreminde Yaraları hala silinmedi. Bu depremde hayatını kaybedenlere Kapsam Haber olarak Allah’tan (c.c. )rahmet, geride kalanlarına metanet ve baş sağlığı diliyoruz.

Kocaeli, Gölcük, Düzce, Sakarya, İstanbul ve Yalova'da büyük can ve mal kaybı ile yıkıma neden olan depremde resmi verilere göre 17 bin 480 kişi hayatını kaybetti. Demremde On binlerce kişi yaralandı. Marmara Depremi'nden en çok etkilenen Kocaeli'nde 9 bin 477 kişi yaşamını yitirdi, 9 bin 881 kişi yaralandı. Depremde, 35 bin 180 konut, 5 bin 770 iş yeri yıkıldı ya da ağır hasar gördü. 40 bin 757 konut, 6 bin 57 iş yeri orta, 45 bin 86 konut ve 6 bin 128 iş yeri de hafif hasarlı olarak kayıtlara geçti.

17 Ağustos 1999'da olan depremin ardından çok şeyler yazıldı- çizildi Kimilerine göre bu deprem sun’i olarak yapıldı.

Amerika’nın Alaska’da bulunan HAARP tesislerinden İYONESFER’e enerji yükleyerek, İYONESFER’de yoğunlaştırılıp deprem plaklarına yüklü bir enerji vererek bu depremi oluşturuldu diye dilden dile dolanmaktadır.!

H.A.A.R.P. Neden Kapatıldı

Hemen her gelişmiş ülkenin kendi HAARP tesisi var. Bunlar arasında Rusya’da Sura, Norveç’te EISCAT, Porto Riko’da Arecibo radyo teleskopu (Evet, uzayda karanlık madde arayan radyo teleskoplar da birer HAARP) ve Fairbanks’te UCLA’nın işlettiği HIPAS’ı sayabiliriz. Yani “tencere dibin kara senin ki benden kara!” Zaten kendileri de RUSYA’yı kontrol ediyor! Bu sistemi çalıştırmak için çok yüksek enerjiye ihtiyaç vardı! ÇERNOBİL’de bu nedenle  bir problem yaşandı!  Üzeri de kapatıldı.

SUN’İ DEPREM YAPILABİLİR Mİ?

Sistem İYONESFER’de 100 km irtifaya sinyal gönderip bunların İYONESFER’den yere sekmesini sağlıyor. Seken sinyal Aşırı Düşük Frekans (ELF) bandında yayılan 1 Hertzlik bir sinyal olacak. 1 Hertzlik süper zayıf bir sinyalle internetten film indiremezsiniz, ama Amerika’nın deniz altında pusuya yatan nükleer motorlu nükleer füze denizaltılarına kimsenin duyamayacağı emirler verebilirsiniz. Ama atmosferden seken sadece 1 Hertzlik radyo dalgalarıyla Dünya’da depreme yol açamazsınız!

Her şeyden önce bu sinyalin şiddetinin toprağın doğal manyetik alanından 10 milyon kat zayıf. Mesela CERN parçacık hızlandırıcısındaki süper mıknatıslar birkaç metre mesafeden boynunuzdaki kolyeyi kopartacak kadar şiddetli bir manyetik alan oluşturduğu halde, bu mıknatısların yarattığı manyetik alanlarla bile depreme yol açamazsınız!

Deprem yapmak için elektromanyetik sinyallerle üretebileceğimizden daha büyük bir enerji gerek. Isı ve elektrik enerjisinden daha güçlü bir şey; yani nükleer enerji ve nükleer bombalar.gerek!

İYONESFER NEDİR?

İYONOSFER, elektromanyetik dalgaların geçmesi ve iletilmesi için ihtiyaç duyulan iyonları içeren ve aynı zamanda da elektronların serbest bir şekilde dolaştığı atmosferin katmanıdır. Atmosferin katmanları arasında bulunan İYONOSFER, 70 ila 500 km lik diliminde bulunuyor. İYONOSFER, GÜNEŞ’in morötesi ışınları ile DÜNYA’nın manyetik alanını kısmen aşan GÜNEŞ rüzgârının taşıdığı yüklü parçacıkların DÜNYA atmosferini etkilemesiyle oluşuyor. Hatta GÜNEŞ rüzgârının yeryüzüne olduğu gibi ulaşıp bize zarar vermemesini ozon tabakasından önce, gezegenimizin manyetik alanına ve İYONOSFER’E borçluyuz. 10 binlerce km irtifadaki manyetik alana ve 20-30 km yükseklikteki ozon tabakasına ek olarak tam 940 km kalınlığında bir radyasyon kalkanımız da var! Öyle ki 80 ila 160 km yüksekteki alt İYONESFER’de gece olunca GÜNEŞ’in zararlı radyasyonu hızla azalıyor. Ancak 320 km irtifada radyasyonun azalması bütün gece sürüyor Radyo dalgalarının bu katman içerisinde yansıtılması  önemli bir konudur. İYONOSFER katmanı içerisinde bulunan gazlar, iyon halinde bulunur. Bu sayede de radyo dalgaları iyi bir şekilde iletilir. 

ŞİMDİ GELELİM BU SİSTEMLE DÜNYA’YA MEYDAN OKUNABİLİR Mİ?

2006 yılında HAVZA’da RADYO GERÇEK FM’i çalıştırırken ÇAKIRALAN’da radyomuzun vericisi vardı. Arıza oluştu. Bende elektronikçi TUNCAY diye bir arkadaşımı da aldım oraya gittik. Aktarma çanak anten uçuruma uçmuştu. Kendimce çanak anten olmazsa bu iş olmaz diye düşünürken kulübenin kapısı saç olduğundan LNB yi saç kapıdan yansıtarak yayınımı vermeye başladı. Ancak vericide bir bölüm vardı ki orada 18 bin kilovat enerji bulunmaktaydı. Giriş 220 volt olan verici cihazında o kadar enerjiyi depolamaktaydı! O ara arkadaşım LNB yi göğe tutarak “ben istersem bu şehre milyonlarca kilovat enerjiyi yığarım” dedi.! Şaşırmıştım. Araştırdım olmasının da mümkün olduğunu bu sayede öğrendim. Kumanda cihazları da bu enerji transferine bir örnektir. Nikolay TESLA denen Sırp bilim adamı 1900 lu yılların başında çok dehaca buluşlar bulduğunu araştırmalarımda öğrendim.

BU SİSTEMLE NELER YAPILABİLİR?

İnsanda ağladığında, üzüldüğünde, sevindiğinde, kuşku duyduğunda, v.s hallerde beyinden farklı elektrik dalgaları yayınlanır. E:E:G ve E.M.G cihazları bu elektriksel dalgaların kağıda dökülmüş halidir. Eğer isterseler bu sistemde askeri amaç olarak bu dalgaları düşük bantlardan yayınlarsalar isterse bir ülkeyi çıldırtabilirler! İkliminizi değiştirebilirler. Kasırgalar yaratabilirler. Sizin elektronik haberleşmenizi kilitleyebilirler. Daha nice askeri silah olarak kullanımı için çalışmalar yapabilirler. Tankla, topla, silahla size ele geçiremezseler de bu sistemle ordunuzu durdurabilirler. Halkınızı size asi yapabilirler.İklimlerinizi dahi değiştirebilirler.Yaz ayığının ortasında kar yağdırabilirler!

İnterneti gözetlemekten hava, kara ve deniz kuvvetlerinin iletişim kurmasına ve kıtalararası balistik füzelerin Amerika’dan kalkıp Rusya’yı vurmasına kadar her alanda sinyal kalitesi önemli. Zayıf bir sinyal iletişimi kesebilir, füzelerin yoldan çıkması ve hedefi ıskalamasına yol açabilirler.

Kısacası bu nasıl bir süper silahsa gizli olmadığı gibi bir sürü ülkede benzeri var (yani Amerika’nın silah üstünlüğü yok) ve bu tesisleri Google Haritalarda yazıp bulabiliyorsunuz.

Kapsamhaber/Mustafa Kemal Bektaş

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)