Alexa

BÜLENT ARINÇ KÖTÜLÜĞE KARŞI DİNİ GÖREVİNİ YAPTI MI?

Sayın Bülent Arınç’ı eskiden beri tanır(O beni tanımaz) ve takdir ederim. 28 Şubat Darbesi sırasında kardeşim Ahmet Özdemir Hoca Efendi saçma bir gerekçe ile (Kur’an Kâinatı yönetecek bir kitaptır, dediği için) Erzincan DGM’de yargılanıyordu.

BÜLENT ARINÇ KÖTÜLÜĞE KARŞI DİNİ GÖREVİNİ YAPTI MI?
KAPSAMHABER/ Prof.Dr.Mustafa ÖZDEMİR Sayın Bülent Arınç’ı eskiden beri tanır(O beni tanımaz) ve takdir ederim. 28 Şubat Darbesi sırasında kardeşim Ahmet Özdemir Hoca Efendi saçma bir gerekçe ile (Kur’an Kâinatı yönetecek bir kitaptır, dediği için) Erzincan DGM’de yargılanıyordu. Bülent Bey hocaya telefon edip avukatlığını yapabileceğini bildirdi.

Bundan sonra açıkçası ona karşı saygım çok arttı. Fikirlerinin, din dışındakilerine çoğunlukla katılmam. Ama o iyi bir hukukçu ve gerçekten dürüst bir insandır. AKP’nin dürüstlük sicili Türk Tarihinin en kötüsüdür. O ortamda, sadece çevresinde oluşan, AKP vakasına kıyasla küçük kalan ve kendisinden habersiz onun adına nüfuz istismarı yapılmış olabilir(Öyle söyleniyor). Mal mülk, ev ve diğer dünya varlıklarından pek bir şeyi olmadığını herkes bilir.


Ancak birlikte çalıştığı insanların çoğunda yolsuzluk, hırsızlık, kul hakkı yeme, adam kayırma, Müslüman gibi görünüp kapitalist gibi yaşama, kamu malını hor kullanma, adaletsizlik ve yalan söyleme gibi yüzlerce kötülük bulunduğu Allah’ın birliği kadar gerçektir.

ACABA SAYIN ARINÇ BUNLARA KARŞI NELER YAPMIŞTIR?

Zaman zaman rahatsızlıklarını çok az da olsa ortaya koymuştur. Ancak açıktan bu kadar yalan, dolan ve diğer kötülükleri düzeltememiştir. Kısaca aşağıdaki Hadis-i Şerife hiç uymamıştır:

“Sizden kim bir kötülük görürse onu eli ile değiştirsin. Buna gücü yetmez ise dili ile müdahale etsin. Buna da gücü yetmezse kalben red etsin, yani buğz eylesin”(R.Slihin, 184).

Sayın Arınç bunlardan hiçbirisini yapmamıştır.

GÖKÇEK İLE OLAN KAVGASI NEYİN NESİDİR?

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 20:57
YORUM EKLE