Alexa

Ceza İndirim Yasası Ne Zaman Çıkar?

Mahkum yakınları ceza indirim yasasının bir an önce çıkmasını arzu ediyor. İstanbul belediye başkanlık seçimi, Ramazan Bayramı derken mahkum yakınlarının umudu tazelendi. Mahkum yakınları şimdi soruyor: MAHKUM CEZA İNDİRİM YASASI NE ZAMAN ÇIKAR?

Ceza İndirim Yasası Ne Zaman Çıkar?

Ramazan Bayramının yakınlaşması, İstanbul seçimlerinin yenilenmesi ile mahkumların umutları tazelendi. Cezaevlerinde bir an önce affın çıkmasını bekleyen binlerce Kader mahkumu ve dışarıda bekleşen binlerce mahkum yakını ceza indirim yasasıyla ilgili yeni gelişmeleri takip ediyor.

İstanbul'da seçimlerin yenilenmesiyle ilgili YSK kararı ile mahkum yakınları sosyal medya hesaplarını hareketlendirdi. Seslerini hükümete ve yetkili organlara duyurmaya çalışan tutuklu ve hükümlü yakınları Bir taraftan Milliyetçi Hareket Partisi ve diğer taraftan Ak Parti tarafından ceza indirim yasasıyla ilgili yapılması muhtemel açıklamaları pür-dikkat takip ediyor.

Şu anda bir çok basın yayın organında ceza indirim yasasıyla ilgili çeşitli rivayetler ve kulis haberleri yayınlanırken, bazı yayın organlarında kurban bayramı sonrasında ceza yasasının ancak yetişebileceğine dair bilgiler bulunuyor. 

Mahkum ve yakınlarının böyle bir zamanda agresif tutum ve davranış içerisine girerek haksız konuma düşmemesi önemlidir. Elbette haklarını aramalı, isteklerini dile getirmeli, seslerini duyurmalıdır. Hatta her türlü ortamı değerlendirerek her fırsatta af konusu ve ceza indirim yasası ile ilgili etkinlikler düzenleyebilir ve kamuoyu oluşturabilirler. 

Mahkum affı ve ceza indirim yasasıyla ilgili Ramazan Bayramı, İstanbul belediye başkanlığı seçimi ve kurban bayramı gibi çok önemli günler böyle bir yasanın çıkması için önemli vesileler olabilir. Bu anlamda mahkum yakınları siyasi tavır geliştirmeden, istek ve temennilerini dile getirmeli önlerindeki fırsatları iyi değerlendirmelidir.

"Mahkum Ceza İndirim yasası nezaman çıkar?" sorusunun cevabı: Ramazan Bayramını, İstanbul Seçimlerini ve Kurban bayramını atlayan af veya ceza indirim yasası bir daha zor çıkabilir.

Milliyetçi Hareket Partisi Ceza yasasının arkasında olduğunu ısrarla altını çizerek belirtti. Hatta konuyla ilgili olarak "DEVLET SÖZÜ" dedi. Mahkum yakınları bu sözü hatırlatabilir. 

Kapsamhaber/Serap Üçhilal

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 01:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahkum eşi
Mahkum eşi - 7 ay Önce

Çaresiz kolu kanadı kırık birakmayin bizi bu bayramı cocuklarim babalaryla gecirsin

banner325