Alexa

Gençosmanoğlu’nun Bozkurtların Destanı’nda haykırdığı gibi düşünmeliyiz!

M, Halistin Kukul, Macaristan bile, Avrupa Birliği’nin Türkiye’yi uyarmak için hazırladığı bildiriyi veto ederken, şu İslâm kisvesi altında kimi Amerika’ya, kimi Rusya’ya, kimi de Çin’e uşaklık yaptığını söyledi.

Gençosmanoğlu’nun Bozkurtların Destanı’nda haykırdığı gibi düşünmeliyiz!

"“Barış Pınarı Harekâtı” adıyla, Şanlı Türk Ordumuz, havadan ve karadan, Fırat’ın doğusunda Akçakale ilçemizin karşısında bulunan Tel Abyad ile, Irak sınırında Ceylanpınar ilçemizin karşısındaki Resulayn arasındaki takriben 100 kilometre uzunluğunda ve 30 kilometre derinliğindeki sahayı teröristlerden temizlemek için sefere çıkmıştır." ifadelerini kullanan M. Halistin Kukul, Çıkılan bu seferin henüz başlangıçta, bize çok şey öğrettiğini belirterek, "Allahü teâlâ, Türk Askeri kahraman Mehmetçiklerimizi korusun, onlara kuvvet versin, yâr ve yardımcısı olsun!.." dedi.

Halistin Kukul, Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun Bozkurtların Destanı’ndan bir bölümünü yayınladı.

“Geçmişi öğrenelim, gezip anayurtları;

Görelim, hangi tasa öldürmüş Bozkurtları!

Çevirelim gözleri ondört asır önceye;

Sonra bugüne dönüp dalalım düşünceye...

Seni özünden vuran düşmanın kimmiş dünkü?

Göreceksin ki, yine aynı düşman, bugünkü!”

M.Halistin Kukul Hocamızın makalesinden bazı bölümler şöyle devam ediyor;

Geldiğimiz bu durum karşısında, “düşünceye” dalıyor musunuz, yoksa, hâlâ, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda ifadesini bulan Türk Milleti ifadesini bir takım “etnik” hâllere bölerek , hayâl içinde mi dolaşıyorsunuz?

Ziya Gökalp, ne kadar isâbetli düşünmüş ve ne güzel söylemiş:

“Bütün Türkler bir ordu katılmayan kaçaktır;

Töremizde yazılı: “Harpten kaçan alçaktır!”

Macaristan bile, Avrupa Birliği’nin Türkiye’yi uyarmak için hazırladığı bildiriyi veto ederken, şu İslâm kisvesi altında kimi Amerika’ya, kimi Rusya’ya, kimi de Çin’e uşaklık yapan Arap devletlerinin, desteklememeleri bir yana, Türkiye’nin meşrû müdafaasına/haklı dâvasına, niçin sâhip  çıkmadıklarının muhasebesini yapıyor musunuz?

Niyazi Ylıdırım Gençosmanoğlu’nun “ondört asır evveline” değil, Türk târihinin üçbin-dörtbin yıl evveline “dönüp düşünceye dalıyor” musunuz?

Hâlâ dalmıyorsanız yazıklar olsun!..

Türk Milleti, uyanmalıdır!..Türk Milleti, kendine gelmelidir!...Türk Milleti, dünle bugünün muhasebesini iyi yapmalı, irtibatını çok iyi kurmalıdır!..

BÜTÜN TÜRKLER BİR ORDU

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 23:46
YORUM EKLE

banner325