Alexa

Lider Ne Demek, Özellikleri Nedir?

kapsam haber yazarı Akbey, lider ve özelliklerini yazdı. Akbey, liderler karar alırken hızlı davranması gerektiğine işaret ederek, çalışanlar arasında bir korku kültürü oluşturmamaları gerektiğini, söyledi. Peki lider ne demek- özellikleri nedir?

Lider Ne Demek, Özellikleri Nedir?

Çoğu kez, "Lider" ve "yönetim" terimleri birbirlerinin yerine kullanıldığını belirten Akbey, lider kimdir? Lider kime denir? yönetici kimdir? liderin görevleri nedir? gibi sorulara cevap aradı.

Bir İş başarıya ulaştığında, çoğu insan bunun çoğunlukla işletmenin ortaya çıkardığı strateji nedeniyle olduğunu düşündüğünü belirtti.

Başarılı bir iş sadece iş stratejilerinden değil, aynı zamanda olağanüstü liderlikten oluştuğunu söyleyen Akbey, "Büyük bir lider, diğer her şeyin birlikte çalışmasını sağlayan katalizör görevi görür. Bir işletmeyi yürütmek için gereken tüm temel şeylere sahip olan ancak iyi bir lideri olmayan bir işletme, pazardaki konumunu koruyamaz. Lidersiz bir örgüt; düzensiz bir ordu, öğretmensiz bir okul ve ebeveynsiz bir ailedir." dedi.

Liderlik Nedir?

Basit bir tanım ile liderlik, bir grup insanı ortak bir hedefe ulaşmak için harekete geçmeye motive etme sanatı olduğunu belirten Akbey, Liderlerin çalışanları ve diğer yöneticileri şirketin ihtiyaçlarını karşılama stratejisiyle yönlendirdiğini belirterek, "Daha da basit bir ifadeyle, lider eylemin ilham kaynağı ve yöneticisidir. Diğer çalışan ve yöneticilerin, kendi belirlediği hedefleri ve yolun takibini sağlayan kişilik ve liderlik becerilerinin birleşimine sahip olan kişidir." dedi. Akbey, "Lider Kimdir, Özellikleri Nelerdir?" başlıklı makalesini okumak için tıklayın

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 00:49
YORUM EKLE