Alexa

MHP AKP İttifakı Ne Zaman Başladı Sebebi Nedir?

MHP her zaman Türk siyasetine yön veren parti oluştur. MHP, "Önce Ülkem ve milletim sonra partim ve ben" sözlerini tescillemiştir. Peki MHP AKP ittifakı ne zaman başladı sebebi nedir?

MHP AKP İttifakı Ne Zaman Başladı Sebebi Nedir?

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türk siyaset tarihinde önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Devlet Bahçeli, Türk Milletinin birliği ve beraberliğini, dirlik ve düzenini herşeyin üzerinde tutan politikalarla Türk tarihinde ender görülen devlet adamlarından bir tanesi olarak türk siyasi sahnesinde yerini almıştır. Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında "Önce Ülkem ve milletim sonra partim ve ben." Sözlerini öylesine söylenmediğini bir kez daha tescil etmiştir.

Tarihe ruh ve yön veren liderlerdir. Liderler, millî potansiyeli harekete geçirme gücüne sahip şahsiyetlerdir. Türk tarihine adını altın harflerle yazdıran Mete Han, Atilla, Bilge Kağan, Sultan Alparslan, Emir Timur, Yavuz Sultan Selim, Fatih Sultan Mehmet ve Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük ve güçlü liderler bulunmaktadır.

Alparslan Türkeş’i Zaman Hep Haklı Çıkartmıştır

Türk siyasetinin yakın tarihinde Alparslan Türkeş de önemli dönemeçlerinde almış olduğu tarihi ve millî sorumluluğu yerine ulkuculuk nedirgetiren bir liderdir. Siyaset tarihinde önemli görevler ifa etmiştir. Cesur kararlar almıştır. Türk Milletinin dönemeç noktalarında, sıkıntılı anlarında aldığı ani ve şaşırtıcı kararlarla en çok konuşulan bir lider olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri merhum lideri Alparslan Türkeş seçimlerde aldığı oylarla değil, dik duruşu ve kararlı politikalarıyla, Türk milletine ve vatanına olan karşılıksız sevdasıyla çok büyük tesirler meydana getirmiştir. Her ne kadar zaman zaman kendi parti tabanı tarafından da eleştirilse de Alparslan Türkeş’i zaman çok haklı çıkartmıştır.

Türk Siyasetine Yön Veren Parti

Bugün siyasi mecrada geldiğimiz noktaya kadar Milliyetçi Hareket Partisi ve lideri aynı yolu izlemiştir. MHP ve lideri bugün de siyasete yön vermektedir. MHP Lideri Devlet Bahçeli, dün olduğu gibi bugün de en çok konuşulan liderlerden birisi olmuştur. Dün olduğu gibi bugünde Partisinin aldığı oya göre değil duruş, anlayış ve kavrayışla ve geleceği bugünden projelendirmesiyle birlikte Devlet adamı kimliğini bir kez daha kabul ettirmiştir. Bahçeli, geleceğe yönelik politikalarla karşılıksız duruşu ve ani kararlarla bir tesir meydana getirmiş etkili olmuştur.

Devlet Bahçeli’nin kritik dönemlerde ani çıkışları gündeme bomba tesiri yapmış; günlerce, haftalarca bu tartışılmıştır. Bundan partisi zarar görse de zaman Devlet Bahçeli’yi hep haklı çıkartmıştır.

Bugün gelinen noktada da MHP ve Devlet Bahçeli konuşulmaktadır.

MHP AKP ittifakı ne zaman başladı

Her ne kadar 15 temmuz sonrasında Ak Parti ve MHP arasında bir ittifaktan söz ediliyorsa da aslında bu bir ittifak olarak değerlendirilmemelidir. Herşey bir yana Türkiye,15 Temmuz’da büyük bir badire atlatmıştır. Meselenin sadece Erdoğan-FETÖ çatışması olarak değerlendirilmemelidir. Darbe girişimi sırasında bu olayın derin bir mevzuu olduğu zaten anlaşıldı. Devlet Bahçeli'nin vatanseverliğine karşı hiç kimse söz edemez. Devlet Bahçeli 15 Temmuz’a karşı verilen tepkiyi bir vatan savunması olarak algılamamıştır.15 Temmuz darbesine karşı ilk tepkiyi veren bir liderdir Devlet Bahçeli. Birlik ve beraberliğin önemli olduğunun şuurundadır. Devlet Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Erdoğan’ın yanında durma kararı Türkiye'yi bir felaket eşiğinden döndürmüştür. MHP-AKP ittifakı bu zamana kadar Türkiye'yi içeriden ve dışarıdan kuşatmaya çalışan iç ve dış mihraklara karşı yapılmıştır. FETÖ'nün ve PKK'nın temizlenmesine yönelik bir ittifak yapan bu iki parti birlik ve bdevlet bahceli ülkücü müeraberlik adına bugüne kadar çok büyük işler başarmışlardır.

MHP AKP ittifakının sebebi nedir?

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle 7 Ağustos’ta yapılan YENİKAPI mitingi (Demokrasi ve Şehitler Mitingi) Türkiye'de yeni bir ruhu ortaya koymuştur. Türkiye'nin birlik ve beraberliğini ikame edecek, gücünü tüm dünyaya duyuracak, Türkiye'nin bölünmeyeceğini ve daha güçlü olduğunu haykıracak Ak Parti MHP İttifakının temelleri atılmış tuğlaları örülmüştür. MHP AKP ittifakının yegane sebebi de budur. Türkiye'nin bir ve beraber olarak güçlü ve zinde bir şekilde geleceğe adım atmaktır.

MHP AKP ittifakının Kapsamımhp akp ittifak

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, partisinin 2019'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday göstermeyeceğini açıkladı. "Yenikapı ruhuna sadık olduklarını" vurgulayan Bahçeli, "bu ruhla hareket ederek" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldıklarını beyan etti.

"Yenikapı diye başlayan bir ruhla hareketle anayasada beraber hareket ettiğimiz, halkoylamasında beraber hareket ettiğimiz, uygulamasına önderlik yapan parti ile beraber sonuç almak Türkiye'nin hayrına olacağı inancındayız" diyen Bahçeli, "Böyle bir süreci gölgelemek, tartışmak, farklılaştırmak, demokrasiden yana bilmem kimden yana diye ayrımlarla her türlü kaosu, krizi davet etmek doğru bir şey değildir" ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin en çok oy alan partisi Ak Parti ile bir araya gelen MHP lideri Devlet Bahçeli, devleti şekillendirmek, arızalı kısımlarını düzenlemek ve yeniden sistemi çalışır duruma getirmek için her türlü fedakarlığa hazır olduğunu beyan etmiştir. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelerek ittifak konusu kararlaştırılmış bugün ise ittifak komisyonu oluşturularak geleceğe yön verecek ilk adım atılmıştır.

MHP’nin karşılıksız politikalarını bir türlü kavrayamayanlar bunu anlamaya ve konuşmaya devam etmektedir.

Murat Çelik

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 23:36
YORUM EKLE