MTÜ’de, 'Üniversite STK Buluşmaları' Gerçekleştirildi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde “Üniversite STK Buluşmaları” kapsamında "Sosyal Devlet Sosyal Üniversite programı gerçekleştirildi.

Kapsam 03.02.2021, 23:19 04.02.2021, 00:05
MTÜ’de, 'Üniversite STK Buluşmaları' Gerçekleştirildi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde Sosyal Devlet Sosyal Üniversite programı, Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un moderatörlüğünde gerçekleştirildi. 

Rektör Prof. Dr. Karabulut, Hayatın tüm alanlarında sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde, sivil toplumda, iş dünyasında tüm zorluklara rağmen engellilerin çabası takdire değer olduğunu belirtti. Eğitimin engelliler için bir hak olduğu yaklaşımı içinde, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, engelli bireylerin eğitim, araştırma, sosyal ve kültürel yaşama katılımı konusunda “Engelsiz Eğitimi” ve “Engelsiz Üniversite” olmayı hedeflediğini ve bu hedef doğrultusunda ilerleyişini sürdürmekte kararlı olduğunu belirten Karabulut konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biliyoruz ki Cumhuriyetimiz yüzbinlerce şehit verilerek, yüzbinlerce gazimizin kanı akarak kuruldu. Cumhuriyetimiz yine bugün on binlerce şehit ve gazi verilerek yaşatılıyor, tehditler bertaraf ediliyor.” İfadelerine yer veren Rektör Karabulut, “Çanakkale’de onca zorluğa karşı diz çökmeyen, Kore’de ülke çıkarları için kahramanca mücadele veren, Kıbrıs’ta vatanın bölünmez bütünlüğünün vesikasını çizen bu millet 15 Temmuz günü 251 şehit, 2700 gazi vermiş ama namerde fırsat vermemiştir. Bu bilinç ile Malatya Turgut Özal Üniversitesi olarak her zaman şehit ailelerimizin, şehit yakınlarımızın, gazilerimizin yanında olduğumuzu bilmenizi istiyorum.” 

Hayatın her alanında Mobbing’in olumsuz etkilerinin olduğunu ve çalışma hayatında da buna sık sık karşı karşıya kalındığını belirten Rektör Prof. Dr. Karabulut, “Çalışma hayatı, insan yaşamının ana merkezidir. En çok zaman geçirilen, emek verilen ve geçim kaynağı alanıdır. Bu alan için yolda duran en önemli taşlardan biri, iş yaşamında karşılaştığımız; baskılar, ötekileştirmeler, yok saymalardır. Hayatın her alanında Mobbing’e karşı göz yummayarak Taşın Altına Elimizi Koyacağız” dedi.

MTÜ Duvarları Olmayan 5. Nesil Bir Üniversitedir.”

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin öncelikli hedefinin şehrimizle, bölgemizle ve yaşadığımız toplumla bütünleşmek, topluma her anlamda hizmet etmek olduğunu ifade eden Karabulut, "Üniversitemiz duvarları olmayan günümüz dünyasının gerçeği olan 5. nesil bir üniversitedir. MTÜ olarak ulusal ve uluslararası ihtiyaçlar ile evrensel gerçekler doğrultusunda bilimsel ve akademik çalışmalar gerçekleştirmek ve öğrencilerimizi bu bilinçle yetiştirmek öncelikli sorumluluğumuzdur.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)