Alexa

Ülkücük, Çete ve Mafya İlişkisi

Ülkücüler çete ve mafya tartışması ne ilk ne de son olacağa benziyor. Son zamanlarda basında ve sosyal medya sitelerinde yer alan haber ve paylaşımlarda “Ülkücü mafya”, “Ülkücü Çete” gibi isnat ve iddialar aldı başını gidiyor.

Ülkücük, Çete ve Mafya İlişkisi

Kapsamhaber yazarı Garabey, Ülkücülük, Ülkü Ocaklarında öğrenildiğini, Ocakların dışında ülkücülüğü öğrenenler ülkücülüğü de particilik gibi mafya gibi çete gibi gördüğüne işaret ederek, "Genç yaşlarında, öğrencilik yıllarında bulunduğu il ve ilçede Ülkü Ocaklarına gidip gelen gençler Ülkü Ocakları'nda adam gibi adam olmayı öğrenirler. Vatanına milletine hizmet etmeyi, bayrağına sahip çıkmayı, tarihini ve dinini öğrenirler. Kişi hangi partiye giderse gitsin Ülkü Ocakları'nda geçirdiği zamanı ve kurduğu dostlukları hiç bir zaman unutmaz." dedi.

Ülkücülüğün bir okul olduğunu anlatan Garabey,  "Bu okulda yetişen genç insanlar ileride birer devlet adamı, siyasetçi veya ticaret erbabı olduklarında bile vatan ve milletine ihanet etmeleri adeta imkânsızdır." ifadelerini kullanarak, Son zamanlarda basında ve sosyal medya sitelerinde yer alan haber ve paylaşımlarda “Ülkücü mafya”, “Ülkücü Çete” gibi isnat ve iddialar, türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyen bir azınlık tarafından uydurulduğuna, Bu çirkin benzetmelerin Ülkücüleri karalamak ve yaftalamak için zaman zaman koro halinde söylenen, anlamsız içi boş bir nakarat olduğunu belirtti.

Ülkücülerin hiçbir dönemde belirtildiği gibi ne mafya ne de çete olmadığını Ülkücüden ne mafya ne çete olmasının mümkün olmadığınıanlattı.

CHP’den Mücahit Avcı'nın önceki günlerde Twitter hesabından tahrik edici ve saldırgan bir tavırla MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, kırmızı halıda yürürken düştüğü videoyu “Kırmızı halıda kafası üzerinde yürüyen şahıs” notuyla paylaştı. ardından kendisine gelen tehditler olduğunu belirtti. Daha sonra ise dövüldü malum.

Mücahit Avcı''yı ziyaret eden Canan Kaftancıoğlu ise  sosyal medyadan tahrik etmeye başladı,"Kendini 'ülkücü' olarak tanımlayan..." devamı için tıklayın: Ülkücüler Ne Çete Ne Mafyadır

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 23:16
YORUM EKLE