Alexa

Ülkücüler Ne Çete Ne Mafyadır

Ülkücülük Ocaklarda öğrenilir. Ocakların dışında ülkücülüğü öğrenenler ülkücülüğü de particilik gibi görmektedir.

Genç yaşlarında, öğrencilik yıllarında bulunduğu il ve ilçede Ülkü Ocaklarına gidip gelen gençler Ülkü Ocaklarında adam gibi adam olmayı öğrenirler.

Vatanına milletine hizmet etmeyi, bayrağına sahip çıkmayı, tarihini ve dinini öğrenirler.

 Ülkü Ocaklarında öğrenilen Ülkücülük hiç unutulmaz.

Kişi hangi partiye giderse gitsin Ülkü Ocaklarında geçirdiği zamanı ve kurduğu dostlukları hiç unutmaz.

Bir okuldur Ülkü Ocakları…

Bu okulda yetişen genç insanlar ileride birer devlet adamı, siyasetçi veya ticaret erbabı olduklarında bile vatan ve milletine ihanet etmeleri adeta imkânsızdır.

Son zamanlarda basında ve sosyal medya sitelerinde yer alan haber ve paylaşımlarda “Ülkücü mafya”, “Ülkücü Çete” gibi isnat ve iddialar, türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyen bir azınlık tarafından uydurulmaktadır. Bu çirkin benzetmeler, Ülkücüleri karalamak ve yaftalamak için zaman zaman koro halinde söylenen, anlamsız bir nakarattır.

Ülkücüler ne mafya olmuştur ne de çete.

Ülkücüler hiçbir dönemde belirtildiği gibi ne mafya ne de çete olmamıştır. Kaldı ki, Ülkücüden ne mafya ne çete olur.

....

CHP’den Mücahit Avcı, önceki günlerde Twitter hesabından tahrik edici ve saldırgan bir tavırla MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, kırmızı halıda yürürken düştüğü videoyu “Kırmızı halıda kafası üzerinde yürüyen şahıs” notuyla paylaştı. ardından kendisine gelen tehditler olduğunu belirtti. Daha sonra ise dövüldü.

Mücahit Avcı''yı ziyaret eden Canan Kaftancıoğlu,  sosyal medya hesabından "Kendini 'ülkücü' olarak tanımlayan sokak çeteleri tarafından darp edilen üyemiz Mücahit Avcı’yı ziyaret ettim.. Fikirsel mücadele yerine şiddeti tercih edenlerin hakettikleri cezayı almaları için sürecin takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür ise Kaftancıoğlu'nun bu paylaşımına, paylaşımına "Demirtaş sevici, pkk terör örgütünün arka bahçesi hdp'nin yol arkadaşı meşrebi gereği Ülkücülere nefret kusmuş. Kaftancıoğlu'nun çıraklığı çete ve terör örgütlerinde geçmiş olacak ki ustalık döneminde en iyi bildiği yerden yürüyor. İtlerinize sahip çıkın. Aşı vuracak çok bulunur" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter ise "Ülkücülere sokak çetesi demek alçaklıktır... Kaftancıoğlu sözüm sana... Türk devletine katil demek hainliktir... Alçı sözüm sana... Liderimizin sağlığıyla ilgili polemik yapmak, fitne yaymak şerefsizliktir. Sözüm üzerine alan herkese... Bir bitmediniz, bir azalmadınız be" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, twitter hesabından Canan Kaftancıoğlu(na sert tepki vererek şöyle dedi:

Kaftancıoğlu; haddini, hududunu, yerini bilmeden MHP’ye dil uzatmış. Çizgini aşma! Sen kim, Ülkücüler kim! Edebinle otur; çapına göre konuş! Şunu bil ki GBY kısaltmasıyla tahfif etmeye çalıştığın MHP Yönetimi, sokak çeteleri diye aşağılamaya çalıştığın Ülkücülerden mürekkeptir. Dil uzatmaya cüret ettiğin Ülkücülerin vatan sevgisi ve feraseti, senin gibi Marksist örgüt artıklarını cebinden çıkarır. Biz senin çirkin cemaziyyelevvelini, Marksist bölücü örgütlerle ihanet iltisakını iyi biliriz Canan Kaftancıoğlu!

Sokak çeteleri kendini Ülkücü olarak tanımlamaz. Sokak çeteleri olsa olsa TKPML’ci, DHKP-C’ci, PKK'lı, hatta Gezi”ci olarak bilinirler. Senin destekçisi veya taraftarı olduğun bölücü örgüt mensupları, vatan hainlerinin ta kendisidir. Ülkücüler, senin gibi küresel çetelerin taşeronu, CIA’in kuryesi değillerdir; aksine milletin varlık azminin, egemenlik haklarının temsilcileridir. Seni gidi hınzır seni!

Evet ülkücülerden bu ve benzeri tepkiler devam ediyor.

Ülkücüleri çete ve mafya gösterenlere bakıldığında, bebek katillerini, PKK’yı şirin gösteren onların siyasi aktörleri olan kimseler olduğu görülür.

YORUM EKLE