SAMSUN/İLKADIM – Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu, 2023-2024 eğitim öğretim döneminde Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan lise giriş deneme sınavlarında başarılı olan öğrencileri için özel bir etkinlik organize etti.Rehberlik ve Psikolojik Danışman Ruşen Yıldırım tarafından düzenlenen etkinlikte, öğrencilerin yıl boyunca yaşadığı yorgunluğu atabilmeleri ve motivasyonlarını artırmaları hedeflendi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6661a320d9766.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6661a2f4cc3d0.png)
Ruşen Yıldırım, “Lise Giriş Sınavı öncesi öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla düzenlediğimiz bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim. Tüm öğrencilerimize LGS’de başarılar diliyorum” ifadelerini kullanarak açıklamasını şu şekilde sonlandırdı:
"Bu motivasyon etkinliği ile Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine hem moral kazandırmayı hem de sınav stresini azaltmayı hedefledi. Öğrenciler, bu tür etkinliklerle sınava daha motive ve huzurlu bir şekilde hazırlanma fırsatı buldu."![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6661a3b6bd6a1.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6661a320d9766.png)
Etkinlik Programı
Motivasyon Kahvaltısı: Öğrenciler, sınav öncesi moral bulmak için keyifli bir kahvaltıda bir araya geldiler. Kahvaltı, öğrencilerin bir arada olup stres atmalarını sağladı.Doğa Yürüyüşü: Kahvaltının ardından düzenlenen doğa yürüyüşü ile öğrenciler, doğanın içinde yürüyerek zihinsel ve bedensel olarak rahatlama fırsatı buldular.Şehir Turu: Etkinliğin son bölümünde ise öğrenciler için şehir turu düzenlendi. Bu tur ile öğrenciler, Samsun’un çeşitli yerlerini gezerek sınav öncesi moral depoladılar.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6661a2f4cc3d0.png)
Teşekkür ve Başarı Dilekleri
Rehberlik ve Psikolojik Danışman Ruşen Yıldırım, etkinliğin düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen Kazım Karabekir İmam Hatip OrtaokuluMüdürü İbrahim Teker, otobüs kaptan şoförü ve restoran çalışanlarına teşekkür ederek, LGS’ye girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6661a36c59c79.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6661a38dc891e.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6661a3b6bd6a1.png)