Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından TEKNOFEST’in kalıcı izleri kapsamında şehre kazandırılan Keşif Kampüsü, gelen yoğun talepler sonrası il dışından da öğrenci kabulüne başladı. Keşif Kampüsü’nün ilk misafirleri Sinoplu öğrenciler oldu.
Yoğun İlgi ve İl Dışından KatılımBilim ve teknolojiyi harmanlayarak geleceğin yapı taşları olan çocuklarla buluşturmayı amaçlayan Keşif Kampüsü, açıldığı günden bu yana yoğun ilgi görüyor. Atakum ilçesi Emek Park’ta yer alan Keşif Kampüsü’nde, sınavı başarıyla tamamlayan 9-11 yaş grubundaki 372 öğrenci, 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde matematik, fizik, astronomi, uzay, havacılık, teknoloji, kimya, insan bilimi, doğa, kişisel gelişim, destekleyici eğitim, girişim ve üretim eğitimi alıyor. DENEYAP atölyelerinin de yer aldığı Keşif Kampüsü, gelen talepler sonrası il dışından da öğrenci kabulüne başladı. İlk misafirler, Sinop’un Gerze ilçesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu öğrencileri oldu.“Her Şey Çocuklarımız İçin”Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Keşif Kampüsü’nün önemine vurgu yaparak, “Her şey hem geleceğimiz hem de bugünümüz olan çocuklarımız için. Eğitim kurumlarımızın kapısı gençlerimize, çocuklarımıza sonuna kadar açık. İl dışından da yoğun talep var. Artık il dışından öğrenci ziyaretlerini kabul etmeye başladık. Öğrencilerimizin buraya gelmesi, onların ufkunu şüphesiz daha da genişletecektir. Bu mekanlar birçok gencin bilim yolculuğunda ilk adımı olacak” ifadelerini kullandı.
Öğrencilerin HeyecanıKeşif Kampüsü’nü ziyaret eden öğrencilerden 9 yaşındaki Ravza Betül Özkan, “Deneyler yaptık. Fosilleri inceledik. Burası çok güzel. Bence herkesin gelmesi gereken bir yer” dedi. Bir diğer öğrenci Ersin Efe Kara ise, “Çok güzel bir yer, harika etkinlikler yaptık. Hep gelmek isterim buraya. Kimya ve fizik sınıfına bayıldım. Deney yapmak da çok heyecanlıydı” ifadelerini kullandı.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664f875b25992.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664f8779bb7ef.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664f879915b5b.png)