Kiraz Belediyesi, 16 Nisan Salı günü gerçekleştirilecek ihale ile Hidrolik Parke Taşı İmalat Makinesi ve Ekipmanları satın alarak kendi kilit parke taşını üretmeye başlayacak. Bu adım, ilçede büyük bir ihtiyaç olan kilit parke taşı döşeme çalışmalarını daha hızlı ve ekonomik hale getirecek.
56 Mahalleye Kilit Parke Taşı Döşenecek
Kiraz'da büyük bölümü köy statüsündeyken mahalleye dönüştürülen 52 mahallenin yollarına kilit parke taşı döşenmesi için çalışma başlatıldı. Özellikle engelli, yaşlı ve hastaların evlerinin bulunduğu cadde ve sokaklar başta olmak üzere, Haziran ayına kadar tüm mahallelerin yollarının kilit parke taşı ile döşenmesi hedefleniyor.Kendi Taş Ocağını Kuracak
Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, ilçedeki yolların büyük ölçüde iyileştirileceğini belirterek, "Köy statüsünden mahalleye dönüştürülen yerleşim alanlarında toplam 90 kilometrelik ham toprak yol var. Buralardaki uzak ve dağlık arazideki mahallelere hizmet götürmekte sıkıntı çekiyorduk. Vatandaşların da yol konusunda ciddi problemleri vardı. 10 yılda yaklaşık iki milyon metrekare kilit parke taşı döşedik. Örneğin, Kiraz’dan Ankara'ya yol olacak şekilde yol hizmeti gerçekleştirdik. Şimdi kendi taş ocağımızı kuruyoruz. Artık vatandaşlarımızın ayağı çamura değmeyecek inşallah," dedi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65fc8a10122fa.png)