Fatih Akbaba Fatsa'da Gençlerle Buluştu

“Aile Okulu Projesi” kapsamında İletişim Uzmanı Eğitimci Fatih Akbaba Fatsa Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Kültür Sanat 08.12.2021, 21:30 08.12.2021, 22:09
Fatih Akbaba Fatsa'da Gençlerle Buluştu

İletişim Uzmanı Eğitimci Fatih Akbaba, Fatsa Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü tarafından birlikte yürütülen “Aile Okulu Projesi” kapsamında Fatsa Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Fatsa Anadolu Lisesi Atatürk Konferans Salonunda “Gençlerle Başbaşa” isimli söyleşide Akbaba gençlere süreli okuyarak ve araştırarak eğitimlerine devam etmelerini önererek öğrencileri okumalarını ve araştırma yapmalarını tavsiye etti.

“Gençlerle Başbaşa” programa Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Terme Cumhuriyet Savcısı Mert Fatih Doğan, Fatsa Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu ve öğrenciler katıldı.

GENÇLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Açılış programında konuşan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Gençlerimizin eğitim, kültür ve sosyal alanlardaki gelişimi bizler için özel bir önem ve öncelik taşımaktadır. Gençlerin kültürel birikimlerinizi artırma, düşünce ufuklarınızı geliştirmek için eğitim, kültür ve sosyal çalışmalara ağırlık veriyoruz. Ortak amacımız geleceğe ışık tutan ışıl ışıl gençler yetiştirmek. Gençlerle birlikte olmak her zamanki gibi harika. Biz gençlerin hep yanınızdayız.” dedi.

GENÇLER HİÇ BİR ŞEYDEN KORKMASIN

Eğitimci Fatih Akbaba öğrencilerin oldukça beğendiği konferansı sonrası yaptığı açıklamada, “Fatsa Anadolu Lisesi çok bereketli bir okul gerçekten çok güzel isimler ortaya çıkartıyorlar. Ülkemize hizmet eden insanlar var. İnşallah bir gün gün gelecek buradan mezun olan gençler ileride başarılı işlere imza atacaklar. Bu vesileyle bu öğrencilerle ve bizleri bir araya getiren Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’a çok teşekkür ediyorum. Öğrenci kardeşlerimize okumalarını ve araştırmalarını tavsiye ediyorum, sorgulamalarını tavsiye ediyorum, duyarak değil öğrenerek aynel yakin ilmel yakin hakkal yakin görerek bunları öğrenmeleri gerekir, keşfetmeleri gerekir. Bir de yaşamın içerisinde o cesareti hep içerisinde taşısınlar. Konforları bıraksınlar biraz daha kendini hayata adasınlar diye söylüyorum. Hiçbir şeyden korkmalarına gerek yok çünkü hayat bize verilmiş en büyük hediye. Bu hediyeyi almamak için sadece ve sadece kör olmak gerekiyor dolayısıyla manevi gözü açık olan cesareti olan her gencin alması gereken bir dünyada yaşamı vardır o yaşam bu gençlerle ve çok daha değerli ve güzel. Bizim onlarsız biraz ayaklarımız sağlam gitmiyor galiba.” diye konuştu. 

FATİH AKBABA KİMDİR?

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)