Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 36. Futbol Şampiyonası'nın ilk grup maçları Samsun'da başladı. İlkadım Suni Çim Sahada gerçekleşen turnuvada, Karadeniz bölgesinin dokuz farklı şehir yurt takımları kıyasıya mücadele ediyor. Turnuva, 10 Mayıs Cuma gününe kadar devam edecek.
İlk Gün Maç Sonuçları Dikkat Çekti
Turnuvanın açılış maçında Kastamonu, Çankırı karşısında büyük bir üstünlük kurarak maçı 10-1 kazandı. Günün diğer önemli maçlarında ise Samsun, Bolu'yu 4-1, Tokat ise Zonguldak'ı 4-2 mağlup etti. Bu sonuçlar, takımların sahadaki hırslarını ve turnuvaya olan ciddi yaklaşımlarını gözler önüne serdi.Türkiye Finallerine Doğru
Turnuvada grup maçlarını ilk sırada tamamlayan takım, mayıs ayı içerisinde düzenlenecek olan Türkiye finallerinde yer alma şansı kazanacak. Bu, bölgesel yurt takımları için önemli bir fırsat olup, genç sporcuların yeteneklerini ve takım ruhunu sergileyebilmeleri için büyük bir platform sunuyor.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6638e0a6ac2bd.png)