Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, göreve başlamasının ardından belediye personeliyle bir araya geldi. Zeyrek, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası'ndaki personeli ziyaret ederek, ilk resmi işini gerçekleştirdi.Tarihi bir seçim başarısının ardından göreve başlayan Başkan Zeyrek, Büyükşehir Belediyesi personeliyle tek tek selamlaştı. Görevi devraldıktan sonra yapılan bu ziyarette,
CHP Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Manisa İl Başkanı İlksen Özalper de Başkan Zeyrek'e eşlik etti.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/660dbaa60ca23.png)
Başkan Zeyrek, personelle yaptığı buluşmada çalışmalarında başarılar dileyerek, "Manisa için, hep birlikte el ele, omuz omuza çalışarak, güzel hizmetler yapacağız" mesajını verdi. Manisalıların güvenini boşa çıkarmayacaklarını vurgulayan Zeyrek, şeffaf, adil ve halka hizmet odaklı bir yönetim anlayışı benimseyeceklerini belirtti.Bu buluşma,
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde yeni dönemin başladığının ve personelin de bu yeni sürece dahil edilerek, motivasyonunun artırıldığının bir göstergesi oldu. Başkan Zeyrek ve ekibinin önümüzdeki dönemde Manisa için hayata geçireceği projeler, şehrin daha da gelişmesi ve halkın yaşam kalitesinin artırılması yönünde büyük bir merakla bekleniyor.
Ferdi Zeyrek Kimdir?
Manisa'nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, 1977 yılında Manisa'da doğmuş ve hayatının büyük bir kısmını burada geçirmiştir. Babası Manisa'nın çarşı esnaflarından tanınan Tıraşçı Ahmet, annesi ise ev hanımıdır. İlk, orta ve lise eğitimini Manisa'da tamamlayan Zeyrek, ardından Uludağ Üniversitesi Mühendislik/Mimarlık Fakültesi'nde mimarlık eğitimi almıştır.2003 yılında Nurcan Zeyrek ile dünya evine giren Zeyrek, üç kız babasıdır. Askerlik görevini tamamladıktan sonra memleketi Manisa’ya dönerek kendi mimarlık ve iç tasarım şirketini kurmuş ve şehrin imar ve yeniden yapılanma projelerinde aktif roller üstlenmiştir. Zeyrek, "Uluparkıma Dokunma" ve "Beyazfil Yıkılmasın" gibi önemli sivil inisiyatiflerde yöneticilik yapmış, Manisa Mimarlar Odası'nda yedi yıl yöneticilik yapmış ve sonrasında başkanlık etmiştir.2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan Zeyrek, daha sonra Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, Şehzadeler Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyonu Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunmuştur. Aynı zamanda, Manisaspor Yönetim Kurulu'nda da görev almıştır.2024 yerel seçimlerinde CHP'nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak seçilen Zeyrek, seçimleri kazanarak göreve başlamıştır.