Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü ile İtfaiye Dairesi Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen eğitim, seyyar merdiven kullanarak bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yapan ekiplere yönelik düzenlendi. Eğitim, bina içi ve dışı yüksekte montaj ve demontaj, aydınlatma tamiratları, makine tamiratları gibi çeşitli alanlarda çalışan personellere verildi.
İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görevli eğitmen Serdar Kurt tarafından verilen eğitimlerde, Bilgi İşlem, Fen İşleri, Makina İkmal Bakım ve Onarım, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık ile Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı personellerine teorik bilgiler aktarıldı. Eğitimde, seyyar merdivenin güvenli kullanımı, kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı ve bu ekipmanların düzenli kontrolünün önemi vurgulandı.Teorik bilgilerin ardından uygulamalı eğitim kısmında, düğüm ve makara sistemleri ile yüksekte çalışma öncesinde alınacak önlemler detaylı bir şekilde anlatıldı. Eğitimin amacı, çalışanların güvenliğini sağlamak ve olası iş kazalarını önlemek için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmaktı.Manisa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, düzenledikleri bu tür eğitimlerle iş sağlığı ve güvenliği konusunda personellerini bilinçlendirmeye devam edeceklerini belirtti.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6663506149efd.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6663508c5e1b1.png)