Facebook'ta Etkili Paylaşım Nasıl Yapılır, Paylaşımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan ve Türkiye'de de , 37 milyon kullanıcısı bulunan Facebook en etkili bir şekilde kullanabiliyor muyuz? Facebook'un en verimli ve etkili saatleri ne zamandır?

Medya 30.01.2021, 21:00 30.01.2021, 22:06
Facebook'ta Etkili Paylaşım Nasıl Yapılır, Paylaşımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Facebook'ta etkili paylaşımlar nasıl yapılır, paylaşım yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Facebook'ta en aktif ve etkili saatler nedir? merak ediliyor? 

Günümüz teknoloji dünyasında çoğu işlem artık facebook üzerinden yapılmakta. Yaklaşık 2 milyar kullanıcısıyla geniş bir kitleye hitap etmektedir. Gerek bireysel olarak kişiler, gerekse firma sahipleri işyerleri için hem reklam vermek, hem de potansiyel müşterilerini bulmak için facebook'u kullanmakta. Amaç ne olursa olsun etkili paylaşım herşeyde olduğu gibi facebook'ta da geçerlidir.

Facebook'ta Etkili Paylaşım Nasıl Yapılır?

  • Farklı olmalısınız. Sıradanlıktan uzaklaşmak daha fazla dikkat çekecektir.
  • Görseller kullanın. Canlı renklerle müşterilerin ve çevrenin ilham kaynağı olun.
  • Eğlenceli paylaşımlarda bulunun.
  • Facebook'u hangi amaçla kullandığınız önemlidir. Hedef kitlenizi belirleyin.
  • Eğer bir alışveriş sitesinin facebook sayfası temsil ediliyorsa; güvenilir olmalı, gerekli açıklamalar yapılmalı, iletişim bilgileri net aktarılıp görsellere sık yer verilmelidir.

Facebook'ta En Aktif Saatler Nedir?

Paylaşım yapılacaksa hedef kitlenin en çok aktif olduğu saatler tercih edilmeli. İş çıkış saatleri bunun için en alternatif saatlerden birisidir. Mesai saatinden sonraki saatler çoğu facebook kullanıcısının en atkif olduğu saatlerdir. Bu konuda kullanıcılar saat 17:00 - 01:00 arasının %11, 01:00 - 08:00 arasının %29 oranında aktif olduğunu ifade ediyor.

Facebook Paylaşımlarımızın Tamamını Herkese Nasıl Gösterir?

Facebook'ta hedef kitlesini belirlemek tamamen kullanıcıya aittir. Facebook ekranının sağ üst köşesinde yer alan simgesine tıklayarak Ayarlar - Gizlilik ve Ayarları seçerek Gizliliğe tıklayın oradan hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)