Organik Hit Artırmak İçin Neler Yapılmalı?

Organik hit, web sitelerinin kullanıcılar tarafından doğal şekliyle ziyaret edilmesi demektir. Web site sahipleri reklam gelirlerini artırmak için ziyaretçilerinin daha çok olmasını arzu ederler. Peki, organik hit almak için neler yapılmalı? Ziyaretçi sayısını artırmak için nasıl bir çalışma yapılmalıdır?

Medya 01.04.2021, 12:22 03.04.2021, 13:46
Organik Hit Artırmak İçin Neler Yapılmalı?

Web siteleri gerek google gözünde gerekse alexa değerleri bakımından performansı yüksek olduğunda daha çok gelir elde etmektedirler. İnternet ortamında web sayfaları sitelerinin daha popüler olması açısından ise organik hit elde etmek için gayret göstermektedirler. Peki organik hit artırmak için neler yapılması gerekir? Organik hit ne demektir? Organik hit nasıl sağlanır?

ORGANİK HİT NEDİR?

Organik arama doğal arama olarak da bilinmektedir. Doğal Ziyaretçi, Organik Ziyaretçi, Doğal hit gibi isimlerle de bilinmektedir. Organik arama, ücretsiz arama sonuçlarını ifade etmektedir. Bir açık artırma sistemi aracılığıyla doldurulan ücretli arama sonuçlarının ( tıklama başına ödeme reklamcılığı ) aksine, organik arama sonuçları kullanıcının arama sorgusu, bağlantılar ve etki alanı otoritesi ve diğer organik sıralama faktörleriyle alaka düzeyine dayanmaktadır. Organik hit, kullanıcıların siteye kendi isteği ile gelmesidir. Daha özet olarak, Organik hit, özet olarak web sitelerinin kullanıcılar tarafından doğal yöntemler üzerinden ziyaret edilmesidir. Diğer taraftan, facebook, twitter gibi popüler sosyal paylaşım platformları üzerinden kullanıcılar kendi rızaları doğrultusunda web sitelerini ziyaret etmektedir. Bu aynı zamanda organik hit olarak da tanımlanan farklı bir eylemin de hayata geçirilmesine neden olabiliyor. Web sitelerinde sunulan içerikler kaliteli oldukça internet kullanıcıları tarafından dikkat çekebiliyor. Bu da beraberinde ilgili web sitesi üzerinde organik hit meydana gelmesini sağlamaktadır.

Trafik Kaynağı Nelerdir?

Doğrudan Trafik

Yönlendiren bir web sitesinden gelmeyen trafik olarak kategorize edilir. Trafik bilinmeyen bir kaynaktan geliyorsa, büyük olasılıkla doğrudan trafik olarak da kategorize edilecektir.

Organik Trafik

Sitenize bir arama motorundan gelen, ancak ücreti ödenmeyen trafiktir. Herhangi bir organik trafiktir. 

Ücretli Arama Trafiği

Google veya Bing gibi bir arama motorunda başlattığınız ücretli bir arama kampanyasından gelen herhangi bir trafiktir.

Sosyal Trafik

LinkedIn, Twitter, Facebook veya Instagram gibi bir sosyal medya web sitesinden gelen herhangi bir trafik.

E-posta Trafiği

E -posta kampanyalarınızı e-posta parametreleriyle doğru şekilde etiketliyorsanız, sitenize bir e-postadan gelen herhangi bir trafik, e-posta trafiği olarak görünecektir.

Yönlendirme Trafiği

Sosyal medya platformu veya arama motoru olmayan başka herhangi bir web sitesinden web sitenize gelen trafik. Başka bir blogdaki geri bağlantıdan tıklayan biri yönlendirme trafiği olarak kabul edilir.

Diğer Trafikler

Yukarıdaki kategorilere uymayan veya özellikle "diğer" olarak etiketlenmiş herhangi bir trafiğiniz varsa, bu trafik kategorisine girecektir.

ORGANİK HİT NASIL ARTIRILIR?

Organik hit, özet olarak web sitelerinin kullanıcılar tarafından doğal yöntemler üzerinden ziyaret edilmesi olduğunu belirttik. Bir Wveb sitesi organik HİT çekmek için her şeyden önce SEO analizi yaparak eksikliklerini görmeli doğal ve özgün içerikler yazarak ilgi çekmelidir. Doğal Hit, hit artırma gibi başlıklarla işin ticaretini yapan bir çok site bulunmaktadır. Bu yöntemlerle hit artırma yöntemlerini deneyenler bir zaman sonra web sitelerinin çöp olduklarını farkedeceklerdir. Aslında doğal hit gibi çakma hit sağlayan reklamlara aldanmamak gerekir. Vatandaş kendi isteğiyle web sitesine gelirse doğal hit elde edildiğini bilmek gerekir.

Moz, Google Analytic yalnızca doğrudan trafiğinizin nereden geldiğini değil, aynı zamanda onu nasıl düzelteceğinizi gösteren önemli bir göstergedir. organik hit sağlamak için analatik raporlara hir zaman ihtiyaç vardır. Ayrıca,web'in geleceğine ayak uydurmanıza yardımcı olmak gibi ek avantajına sahiptir.

Organik trafik, arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamanıza göre oluşmaktadır. Web siteniz, şirketinizle ilgili arama terimleri için ne kadar yüksekse, o kadar fazla organik trafik görecektir.

Sosyal medya, Web siteler için sosyal medya kanalları ile daha fazla kişiye erişebilirsiniz.

Etkileşim Sağlamak, Sitenizde ziyaretçilerin düşüncelerini dile getireceği yorum bölümü veya içeriğinizi değerlendirmelerini sağlayacak puanlandırma kısmı gibi yerler siteniz ile etkileşimini arttıracaktır. İçeriklerinize yorum almanız Google sıralamanızı yükseltir ve hitinizin artmasını, anahtar kelimenizde artış sağlar.

İçerik tanıtımı dediğimiz yöntem ile forumlarda içeriğinizi olduğu gibi paylaşarak ve yazı sonuna kaynak olarak sitenizin adresini ekleyerek daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte kullanıcıların sitenizi beğendiği taktirde sürekli takipçiniz olabileceğini de unutmayın.

Dikkat Çekici Başlıklar Kullanmak

Kullanıcılar arma sonuçlarını tararken ilk baktıkları yer başlıklardır. Dikkat çekici başlıklar ilgi çeker ve hit artırır.

Site İçi Linkleme, SEO açısından çok önemlidir. SEO’nun site kalitesini arttırdığını ve Google gibi arama motorlarında yükselmenizi sağladığını göz önünde bulundurmak gerekir. organik trafik arttırma konusunda da önemlidir.

Güncel Konular

Güncel ve trend konuları öğrenmek de oldukça basittir. içeriklerinizde güncel konuları işlemek hitinizi artıran önemli faktörler arasında bulunmaktadır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)