banner434

banner433

Sosyal Medya İçin Video Reklamlar Nasıl Yapılır?

Medya 22.04.2022, 16:52 24.04.2022, 00:00
Sosyal Medya İçin Video Reklamlar Nasıl Yapılır?

Sosyal medya reklamlarınız herhangi bir gelir getirmiyor mu? Yapmaya değer olup olmadığı konusunda şüpheniz var ve nasıl başlayacağınızdan emin değil misiniz? Sosyal medya reklamcılığı yoluyla gelir artışı ve bir şirketin marka ve müşteri erişiminde artış sağlanabilir.

Mesajınızı hedef kitlenize ulaştıracak ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir sosyal medya reklamını nasıl oluşturacağınızı size gösterelim. Bu makalede rekabette nasıl öne çıkacağınızı, reklamınızın ne kadar sürmesi gerektiğini, nereye yerleştirilmesi gerektiğini ve hedef pazarınızın ilgisini nasıl çekeceğinizi öğreneceksiniz.

1) İzleyicilerin ilgilerini çekin

Görüntüleyenlerinizin dikkatini videonuzun başlarında çekmek önemlidir. Ancak tekrar etmekte fayda var. Mümkün olan en kısa sürede, ideal olarak yapabildiğinizi ilk beş saniye içinde yapın. İlgilerini çekecek ve dikkatlerini çekecek bir açıklama yapın. Yaşadıkları ortak bir sorunu ele almayı tercih edebilirsiniz.

2) Markanıza heyecan katın

İnsanlar kendilerine "Bunu neden almalıyım?" diye soracaklar. Girişinizde endişelerini veya sorunlarını ele alarak markanız veya ürününüzle ilgilenmelerini sağladınız. Şimdi onları markanızın veya ürününüzün çözümü olduğuna ikna etmeniz gerekiyor. Markanızı vurgulayarak sizi neyin özel kıldığını ve onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi gösterin. Ne kadar çok faydayı vurgularsanız, reklamınız o kadar etkili olur.

3) Doğru süreye sahip olduğunuzdan emin olun

Hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, her şey zamanlama ile ilgili. Bu sadece videonuzu ne zaman yayınladığınızla ilgili değil; aynı zamanda ne kadar uzun olduğuyla da ilgili. Bir belgesel yapmadığınızı unutmayın. Son derece kısa dikkat süreleri olan sosyal medyadasınız. Bir senaryo yazıp buna bağlı kalıyorsanız özellikle aklınızda bulundurun.

4) Kitlenize bir neden sunun

Bu, 2. ipucunun devamı niteliğinde. Sunduğunuz şeyin değeri için ikna edici bir durum oluşturun. Umduğunuz şey, reklamınızı görmeleri ve sadece şirketiniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmakla kalmayıp, aynı zamanda onların sorunlarına çözüm bulduğunuza inanmalarıdır. Fikirler ortaya atılırken bu vurgulanmalı ve akılda tutulmalıdır.

5) CTA'yı her zaman aklınızda bulundurun

İzleyiciyi harekete geçmeye teşvik etmiyorsa, reklamın anlamı nedir? Videonuz da dahil olmak üzere her içeriğin sonunda bir harekete geçirici mesaj, pazarlamada bir ihtiyaçtır. Hedef kitlenize daha sonra ne yapmaları gerektiğini açıkça belirtin. Telefon, e-posta, bağlantı veya web sitesi aracılığıyla onlara iletişim kurmaları için bir yol verin. Hatırlaması basit olan ve gerçekleştirmesi daha da basit olan her şeyi yapın.

6) Sosyal medya reklamları için şablonlar kullanın

Video düzenleme araçlarının bazılarının sunduğu şirket şablonları ile kendi sosyal medya reklamınızı oluşturmak hiç olmadığı kadar kolay. Hem Profesyonel hem de işletme planlarında bulunan bu profesyonelce oluşturulmuş şablonlar, reklamları daha hızlı ve daha kolay oluşturmanıza olanak tanır.

Çevrimiçi bir video düzenleme programı olan Kizoa, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve müziğinizi her durum için bir başyapıtta birleştirir. Videoları çevrimiçi olarak yüklemenize ve düzenlemenize izin verir, indirme gerekmez. Çoğu çevrimiçi video düzenleyicinin aksine Kizoa, içeriği ilk yüklediğinizde internet bağlantınızın olduğu her yerde çalışabilir. Kizoa temel hesabı size 1 GB depolama alanı ve düzenlenen içeriği 720p standart çözünürlükte indirme olanağı sunar. Kısacası Kizoa, video düzenleme sürecinizi basit ve hızlı hale getirecek en iyi çevrimiçi ücretsiz video düzenleyicilerden biridir.

Hatırlanması gereken diğer bazı ipuçları: Bir senaryo yazmak, paylaşımda bulunduğunuz platformu bilmek ve en önemlisi yaratıcı olmak her zaman değerlidir.

İşte bu kadar. Bu ipuçları ışığında harika reklamlar oluşturmaya başlama sırası sizde.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)