Memur-Sen Konfederasyonu ve Samsun şubesi, 1 mayıs Emek ve Dayanışma Günü için büyük bir etkinlik düzenliyor. Samsun Kurtuluş Yolu Tütün İskelesi'nde gerçekleşecek olan kutlama, küresel sömürüye, savaşa ve dünya genelinde yaşanan insan hakları ihlallerine karşı bir duruş sergilemek amacı taşıyor.
Küresel Çağrı ve 1 MAYIS'ta Samsun Buluşması
Etkinlik, adil paylaşım, insan onuruna yaraşır ücretler ve emekçinin sesinin yükseltilmesi gibi temaları merkeze alacak. memur sen Samsun İl Temsilcisi Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız, etkinlik hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü Memur Sen Konfederasyon Genel Başkanlarının katılımı ile bu yıl Samsun'da kutlanacağını belirterek, "Gazze ve Doğu Türkistan'daki soykırıma karşı haykırmak ve emeğin örgütlü gücünü göstermek için bir araya geliyoruz," dedi.Dayanışma ve Birlik Mesajları
Etkinlikte ayrıca, emeğin ve dayanışmanın önemi vurgulanacak, 1 Mayıs'ın ruhu kutlanacak. "Yaşasın emeğin örgütlü gücü! Yaşasın dayanışma! Yaşasın 1 Mayıs!" sloganlarıyla Samsun'daki emekçiler, birlik ve beraberlik mesajları verecek.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/662914308c275.png)