Samsun'da 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) aday olan Prof. Dr. İlyas Topsakal, seçim sonuçlarının kesinleşmesiyle birlikte mazbatasını aldı.Seçim sürecinde yoğun bir çalışma temposuyla seçmenlerin güvenini kazanan Topsakal, seçim gecesi elde ettiği oy oranıyla başarısını taçlandırdı.Topsakal, seçim sonuçlarının resmi olarak açıklanmasının ardından Samsun il seçim kurulundan mazbatasını teslim aldı.Mazbatayı alırken duyduğu mutluluğu gizleyemeyen Topsakal, teşekkür konuşmasında MHP'ye, seçim sürecinde kendisine destek veren tüm çalışma arkadaşlarına ve Samsun halkına teşekkürlerini iletti.
Prof. Dr. İlyas Topsakal'ın yazılı basın açıklaması tam olarak şu şekilde:
ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM
Seçildikten sonra halkın sorunlarına çözüm üretmek, ilin gelişimine katkı sağlamak ve halkın temsilcisi olarak sorumluluklarını yerine getirmek için çaba sarf edeceğini belirten Topsakal, Samsun'un tarihi, kültürel ve ekonomik potansiyellerine vurgu yaptı. Topsakal, Samsun'un sorunlarını dinleyip çözüm üretmek, kalkınmayı teşvik etmek, istihdamı artırmak, yatırımları teşvik etmek, eğitim ve sağlık gibi temel hizmetleri geliştirmek amacıyla çalışacağını ifade etti. Ayrıca tarım, sanayi, turizm ve diğer sektörlerde büyümeyi sağlamak için elinden geleni yapacağını vurguladı.Topsakal, bu süreçte halkın desteği ve yol göstericiliğiyle Samsun için en iyi sonuçları elde edeceklerine inandığını belirtti. Seçimlerde kendisine güvenen her bir vatandaşı temsil etmek için burada olduğunu ve Samsun'un sorunlarını çözmek için çalışacağını vurguladı. Ayrıca Topsakal, Genel Başkanları Devlet Bahçeli'ye, MHP'ye, İl Başkanı Osman Kandıra'ya, ülküdaşlarına ve Samsun halkına teşekkürlerini iletti. Çalışmalarını milli birlik ve beraberlik duygusuyla yürüteceğini ve partisinin ilkeleri doğrultusunda hareket edeceğini belirtti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/05/646dbe5e1d0bd.png)