Alaattin Çakıcı, MHP Lideri Bahçeli'yi Makamında Ziyaret Etti

Alaattin Çakıcı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi makamında ziyaret etti. Çakıcı, cezaevinden çıktıktan sonra ilk defa MHP'ye giderek Bahçeli'yi makamında ziyaret etti. Çakıcı, "efsanevi lider, mensup olduğum camianın genel başkanı değerli ağabeyimi genel merkezimizde ziyaret ettim. " dedi.

MHP 02.06.2020, 19:30 06.07.2020, 10:34
Alaattin Çakıcı, MHP Lideri Bahçeli'yi Makamında Ziyaret Etti

Uzun zaman cezaevi yatan iifaz düzenlemesi neticesinde hürrüyetine kavuşan Allaattin Çakıcı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi makamında ziyaret etti.

Yeni infaz düzenlemesi kapsamında tahliye edilen Alaattin Çakıcı, Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da şunları söyledi: "Türk dünyasının ve Türk milletinin yaşayan efsanevi lideri, mensup olduğum camianın genel başkanı değerli ağabeyimi genel merkezimizde ziyaret ettim. Kendilerine ve Türk milletine saygılarımla arz ederim."

Alaattin Çakıcı, 16 yıl cezaevinde yatmasının ardından 16 Nisan’da infaz yasasında yeniden yapılan düzenleme ile tahliye edildi.

Allaattin Çakıcı, Kırıkkale’deki Keskin T Tipi Cezaevi’nde yattığı sırada rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli tarafından ziyaret edilmişti.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Keskin T Tipi Cezaevi’nde yattığı sırada  23 Mayıs 2018'de rahatsızlığı nedeniyle “Ülküdaşım” dediği Alaattin Çakıcı'yı Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde ziyaret etmişti.

ALAATTİN ÇAKICI KİMDİR?

20 Ocak 1953 tarihinde Trabzon ili Arsin ilçesi Fındıklı köyünde doğan Alaattin Çakıcı, Kafkasya mültecisi ve Türkmen kökenli bir ailenin çocuğudur. Fahrettin Çakıcı ve Gençağa Çakıcı adında iki erkek kardeşi, Gamze Çakıcı ve Leyla Çakıcı adlarında da iki kız kardeşi bulunan Alaattin Çakıcı'nın Babası Ali Çakıcı kan davası nedeniyle İstanbul’a göç etmişlerdi. İstanbul Kağıthane ilçesi Gültepe semtinde kahvehane işletmeciliği yapmaya başlamışlardı.Gültepe ve çevresinde dik kafalı, asi, hırçın, kavgacı biri olan Alaattin Çakıcı, gördüğü haksızlıklara anında sert tepki veren genç bir delikanlı olarak etrafta biliniyordu. Gençliğinde bazı yaralama olaylarından sorumlu tutulan Çakıcı İstanbul’da ilk olarak bir çiçekçinin öldürülmesinde azmettirici olarak yargılandı. çakıcı, Kısa süreli cezaevinde yattı.

12 eylül 1980 yılı öncesinde babası Ali ÇAKICI, kardeşi Gençağa ÇAKICI ile beraber MHP-Ülkü Ocakları saflarında bulundu.

18 Eylül 1978 tarihinde komünistler tarafından amcasının oğlu Necati ÇAKICI öldürüldü.

Çakıcı'nın kız kardeşi Gamze ÇAKICI Gültepe Harmantepe Meydanı'nda kendilerine ait bir büfede yakılmak istendi.

Alaattin Çakıcı ise 1979 da 5 kurşun ile ağır yaralandı ve ölümden döndü.

5 Mayıs 1980 tarihinde Ülkü Ocaklarının her kademesinde aktif olarak rol alan Alaattin Çakıcı'nın babası Ali ÇAKICI komünistlerin bir saldırısında şehit edildi. Alaattin Çakıcı ile ilgili kapsamlı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz....

Alaattin Çakıcı ile ilgili diğer haberler

Kaynak: KAPSAMHABER
10°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur