Alexa

Bahçeli, Kızılcahamam'da Ülkücü Şehitleri Andı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Kızılcahamam ilçesinde bulunan Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti. Bahçeli, anıta ve şehit isimlerinin yazılı olduğu alana karanfil bıraktı.

Bahçeli, Kızılcahamam'da Ülkücü Şehitleri Andı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, kutlu dava mücadelelerinde yokluklarla karşılaştıklarını, çilelere katlandıklarını ve çetin şartlara dayandıklarını vurgulayarak, Suikastlara, namert pusulara, hunhar saldırılara her seferinde mertçe direndiklerini belirterek; "Şehitlerimiz müftehir bir vicdanla, imrenilecek bir adanmışlıkla, hem dava nöbetini tutan, hem de vatan görevini yerine getiren cesaret ve hamiyet timsalleridir. Onlara karşı vefa borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Çünkü ülkü şehitlerimiz isimlerini mücadele tarihimize altın harflerle yazdırdılar." dedi.

YENİ BİR ÇIĞIR AÇTILAR

Her 27 Mayıs’ta olduğu gibi, ikamesi ve ihmali söz konusu olmayan manevi görevlerini yerine getirmek maksadıyla Kızılcahamam Ülkücü Şehitler Anıtı’nda toplandıklarını belirten Bahçeli; "Aziz şehitlerimizi rahmet ve hürmetle anmak için bir araya geldik. Sözlerimin hemen başında hepinizi saygılarımla selamlıyorum. Ülkücü şehitlerimiz yaşadıkları dönemlere fedakârlıklarıyla nüfuz etmişlerdir. Tarihin akışına cesaretleriyle yön vermişlerdir. Kafa karışıklıklarının arttığı, bunalımların yaygınlaştığı, gayri milli tesir ve baskıların yoğunlaştığı bir zamana ülküleriyle anlam katmışlar, yeni bir çığır açmışlardır. Aziz şehitlerimiz dünyaya Türk-İslam Ülküsünün irfanıyla bakmışlar, korku nedir tanımamışlar, yılgınlık nedir bilmemişlerdir. Onlar istiklalimizin muhafızlarıdır." dedi.

Onların istikbalimizin nişaneleri olduklarını hatırlatan Devlet Bahçeli; "Bir ülke uğruna, bir ülkü uğruna, mukaddes bir amaç yolunda candan vazgeçmek fedakârlıkların en büyüğüdür. Böylesi bir fedakârlık hiçbir dünyevi zenginlik ve zevkle, hiçbir makam ve mevkiiyle mukayese ve mübadele edilemeyecektir. Şehitlerimiz al bayrağın dalgalanması, üç hilalin varlığı için kara toprağa sarılan onur kaleleridir" dedi.

Şehadeti göze almış bir insanı veya bir milleti yenecek, teslim alacak, boyun eğdirecek, taviz vermesini sağlayacak beşeri bir kudret asla olmadığını belirten Devlet Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

MİLLİYETÇİ - ÜLKÜCÜ HAREKET ŞEHİTLER KERVANIDIR

 "Şehitlerimiz kutlu davamızın devamlılığı için bedenlerini feda eden kahramanlık menkıbeleridir. Bizler bastığımız yerleri sadece toprak diyerek geçmiyoruz. Altındaki kefensiz yatanları düşünüyoruz. Şehitlerimizden aldığımız emanetle dünyaları alsak bile bu cennet vatanı vermeme konusunda azimliyiz, kararlıyız, yeminliyiz. Şehadeti göze almış bir insanı veya bir milleti yenecek, teslim alacak, boyun eğdirecek, taviz vermesini sağlayacak beşeri bir kudret asla yoktur. Davasında erimiş ve inancıyla devleşmiş bir vicdana üstünlük kuracak hiç bir kuvvet de olamayacaktır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket aynı zamanda şehitler kervanı, şehitlik anıtıdır.

ONLARIN HEPSİ ONURLUYDU

Bu nedenle büyüktür, yüksektir, ihlaslıdır, iradelidir, iffetlidir. Kutlu davamızın müdafaa ve mücadelesinde yokluklarla karşılaştık.Çilelere katlandık, çetin şartlara dayandık. Binlerce dava insanımız ülkülerini yaşatmak amacıyla canlarını ortaya koydular. Hesap yapmadılar. Plan yapmadılar. İkbal derdine düşmediler.Tıpkı gül bahçesine girer gibi şehitliğe koştular. Samimiydiler, dürüsttüler, inanç ve imanla dolup taştılar.Türk milletinin şeref ve namus simgesi oldular. Hepsi onurluydu, ahlaklıydı, inançlıydı, davalarının bayraktarıydı. Hiçbir çıkar odağından, hiçbir kötü ve karanlık güç sahibinden, hiçbir şart altında aman dilenmediler, bunlara el avuç açmadılar." dedi.

"Asırların derinliklerinden dalga dalga yükselen “Ey Türk titre ve kendine dön” çağrısına kulak veren onlardı. Zamanın dar kalıplarına sığmayıp taşan, hıyanete meydan okuyup Bozkurt gibi ileri atılan onlardı" 

ONLAR, ALNI AÇIK, BAŞI DİK, YÜREĞİ SEVGİ DOLU ÜLKÜ NEFERLERİDİR

İslama göre peygamberlikten sonra insanın ulaşabileceği en yüce mertebenin şehitlik olduğunu belirten Devlet Bahçeli, Bahçeli, "Ruhi Kılıçkıranla başlayan şehadet zinciri, elden ele, gönülden gönüle, bedenden bedene taşınan mukaddes bir emanet gibi nice kahramanımıza ulaştığını belirterek; "Dinimizde bir insanın peygamberlikten sonra ulaşabileceği en yüce mertebe şehadettir. Ve de şehitler Rabbimizin misafirleridir. İnancımıza göre şehitler ölmez. Bilakis onlar diridir, bunu sadece biz göremeyiz. Şu anda manevi huzurlarında bulunduğumuz ve duayla andığımız Ülkücü şehitlerimizin her biri bizim ilham, itibar ve inanç kaynağımızdır. Onlar; alnı açık, başı dik, yüreği sevgi dolu ülkü neferleridir." dedi.

"Dünya durdukça şehitlerimizi anacağız. Onlara layık olmakla kalmayacağız; her birini şükranla, saygıyla, Fatihalarla yâd edeceğiz. Unutulmasın ki, kahraman şehitlerimizin ruhları muazzep edilmeyecektir. Davamızın hamuruna leke düşürülmeyecektir." 

Bir olacağız, diri olacağız, güçlü olacağız" 

Türk milleti ortak paydasında birleşip zulme ve zulmete göz açtırmayacakların ifade eden MHP Lideri Bahçeli; "Tarihsel haklarımızı, milli kimliğimizi, milli kültürümüzü çiğnemek için işbirliği yapan, pozisyon alan kim varsa karşılarında şehitlik ruhunu, gazilik şuurunu, asla teslim olmayacak milli bir duruşu göreceklerdir. Aziz milletimizin mukaddes varlığına kast etme aymazlığına kendini kaptıranlara, geçmişte tarihi bir cevap veren Milliyetçi-Ülkücü Hareket, bugün de, yarın da aynı kararlılığı gösterebilecek iradeye fazlasıyla sahiptir. Bu nedenle kötü niyetliler akıllarını başlarına almalıdır. Şehitlerimizin aziz hatıraları, lider ülke Türkiye hedefine yönelik kutlu yolculuğumuzda önümüzü aydınlatan meşale, bizlere ilham veren mücadele kaynaklarımızdır. Aramızdan ayrılan sadece şehitlerimizin naçiz vücutlarıdır. Milliyetçi Hareket, onların uğruna can verdiği ülkü ve hedeflerde yürümeye devam edecek ve mutlaka başaracaktır. " diyerek konuşmasını şöyle tamamladı:

Onların kutlu emanetleri; yine aziz milletimizin en büyük ümidi ve varlık teminatı olarak milli heyecanları diri tutacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere, Şehadetinin 39. yıldönümünde Gümrük ve Tekel Eski Bakanımız Gün Sazak Bey’i, aziz şehitlerimizi, rahmetle, minnetle, hürmetle anıyorum. Yattığı yerleri nur dolsun, ruhları şad olsun, Rabbim hepsinden ayrı ayrı razı olsun. Hepinizi saygılarımla selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE