Alexa

Devlet Bahçeli; Başımız sağolsun, vatan ve millet sağolsun

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli; “Son terörist yok edilip son kanlı silah ele geçirilinceye kadar her türlü fedakarlık ve kahramanlık eşliğinde hıyanetin üstüne gidilmeli” dedi.

Devlet Bahçeli;  Başımız sağolsun, vatan ve millet sağolsun

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli: Hakkari sınır bölgesinde terör örgütü PKK/YPG’nin havan atışı sonucu 3 asker şehit olmasıyla ilgili sosyal medya twitter hesabından yaptığı açıklamada; “Son terörist yok edilip son kanlı silah ele geçirilinceye kadar her türlü fedakarlık ve kahramanlık eşliğinde hıyanetin üstüne gidilmeli” dedi.

MUKADDES BİR ÖDEV

Bahçeli, şehit haberlerinin yüreklerimizi kavurduğunu, ancak yılgınlığa düşmenin, yeise kapılmanın, yorgunluk emaresi göstermenin söz konusu olmadığını ve aksini düşünenlerin boş bir hayal içinde olduklarını söyleyerek Canımıza kast eden, bekamıza hançer sallayan, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne nifak ve zehir saçan, kandan ve karanlıktan beslenen insanlık canavarlarını tamamıyla imha etmek artık hepimiz için vatan görevi, hatta mukaddes bir ödevdir” dedi.

Terörist yok edilip son kanlı silah ele geçirilinceye kadar her türlü fedakarlık ve kahramanlık eşliğinde hıyanetin üstüne gidilmesi gerektiğini ifade eden MHP Lideri Bahçeli, bugün aldığımız iki ayrı kara haberin yüreklerimizi kavurduğunu, milletimizi acıya ve yasa boğduğunu kaydetti.

"Teröristler bir kez daha vatan evlatlarımıza kast etti. Ancak yılgınlığa düşmek, yeise kapılmak, yorgunluk emaresi göstermek söz konusu değildir, aksini düşünenler boş bir hayalin içindedir." ifadelerini kullanan Bahçeli; kandan ve karanlıktan beslenenleri tamamıyla imha etmek gerektiğini belirterek şöylededi:

"Milli ve tarihi bir sorumluluktur"

"Suriye’nin Azez Bölgesi’nde PKK/YPG’li canilerle çıkan çatışmada bir yüzbaşımız şehit olurken, bir binbaşımız da yaralandı. Hakkari sınırındaki bir üs noktasına caniler tarafından Irak’ın Kuzeyinden yapılan hava atışı sonucunda 3 Mehmedimiz şehit, birisi de yaralandı. Berat Gecesi 4 kahramanımızın şehadetinden sonra bugün 4 kahramanımızın daha şehit düşmesi elbette milletimizi derin bir üzüntüye sevk etti. Bilinsin ki, terörle mücadelenin amansız ve acımasız şekilde sürdürülmesi milli ve tarihi bir sorumluluktur. Canımıza kast eden, bekamıza hançer sallayan, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne nifak ve zehir saçan, kandan ve karanlıktan beslenen insanlık canavarlarını tamamıyla imha etmek artık hepimiz için vatan görevi, hatta mukaddes bir ödevdir."

"BAŞIMIZ SAĞOLSUN"

Türkiye'nin terörle mücadeleyi cesaretle, kararlılıkla devam ettirmesi gerektiğini ifade ederek, "Bu konuda desteğimiz tam ve eksiksizdir. Son terörist yok edilip son kanlı silah ele geçirilinceye kadar her türlü fedakarlık ve kahramanlık eşliğinde hıyanetin üstüne gidilmeli, hainlerin kökü kazınmalıdır. Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. Başımız sağolsun, vatan ve millet sağolsun. Unutulmasın ki, bayrak inmeyecek, ezan susmayacak, vatan bölünmeyecektir. Milli beka can pahasına da olsa korunacaktır.” dedi.

Anadolu Ajansı

YORUM EKLE