Alexa

Devlet Bahçeli, Kızılcahamam Şehitler Anıtı'nda Konuştu

MHP Lideri Devlet Bahçeli; Milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyelerinin katılımıyla yapılacak toplantı için Kızılcahamam ilçesine geldi. Bahçeli, toplantı öncesi Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyarette bulundu.

Devlet Bahçeli, Kızılcahamam Şehitler Anıtı'nda Konuştu

Kızılcıhamam ilçesine gelen Devlet Bahçeli Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyarette bulundu.

"Demokrasi kültürümüzün yozlaştırılmasına suskun kalmamız, delilli, ispatlı sandık yolsuzluklarına göz yummamız kesinlikle düşünülemez." ifadelerini kullanan MHP Genel Başkanı Bahçeli, ilçe belediyelerindeki iradenin büyükşehir belediyesine yansımamış olmasının kafa karıştırıcı bir pürüz, demokratik bir zafiyet olduğunu belirterek, Bunun tamir ve telafisi şart olduğunu dile getirdi. 

MHP Milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyelerinin katılımıyla yapılacak toplantı için Kızılcahamam ilçesine gelen Bahçeli, toplantı öncesi Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti. Bahçeli, Şehitler Anıtı'nda Kur'anı Kerim tilavetinin ardından dua eden Bahçeli, sonrasında şehit isimlerinin yazılı olduğu alana karanfil bıraktı.

YOLSUZLUKLARA GÖZ YUMMAYIZ

Anıtta bulunan "Gökbörü Otağı"nda bir süre partililerle sohbet eden Bahçeli,ardından toplantının yapılacağı otelde konuştu.Devlet Bahçeli, toplantıda yaptığı konuşmada, "Demokratik süreçleri şaibelerle boğmak, sahadaki emeği, milletimizin erdemli seçimini sandık başında tahrip etmek, altından kalkılamayacak sonuç ve sorunlara zincirleme şekilde yol açabilecektir." ifadelerini kullanarak, "Demokrasi kültürümüzün yozlaştırılmasına suskun kalmamız, delilli, ispatlı sandık yolsuzluklarına göz yummamız kesinlikle düşünülemez." dedi.

Bahçeli; 31 Mart seçimlerinin kazananının açık ara farkla Cumhur İttifakı olduğunu belirterek, "MHP safraları attı, kamburlardan kurtuldu. Çok şükür istikrarlı, irfanlı, iddialı ve inançlı yükselişine devam etti." dedi.

Cumhur İttifakı'nın akıbeti...

"Bizim fitnekoliklerle meşgul olacak vaktimiz yoktur. Siyasi düzenbazlarla, siyaset cambazlarıyla oyalanmaya, onların seviyelerine düşmeye halimiz ve hakkımız olmayacaktır. Önümüze bakacağız, işimize bakacağız, millete hizmet yolundan ayrılmayacağız." ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Cumhur İttifakı'nın akıbeti, Türkiye'nin kader çizgisi ile kesişmiştir." ifadelerini kullanan Bahçeli, "Zilletle, illetle yolu birleşenler, Türkiye'nin karşısında birleşen şer ve şekavet cephesidir. Onların yolu karanlıktır, köhnedir, kötürümdür, direkt uçuruma çıkmaktadır. Partimizin doğrudan oy almadığı pek çok seçim çevresi varken oy oranını yüzde 7,4 göstermek haksızlıktır, adaletsizliktir. 31 Mart'ta partilerin oy dağılımı en sağlıklı şekilde il genel meclisi seçimlerinde görülecektir, bu çerçevede partimizin aldığı oy oranı yüzde 18,81'dir. CHP'nin özellikle 11 büyükşehirde sonuç aldığı görülüyor. Bu aslında nevi şahsına münhasır Pirus zaferidir. Kazanınca kayıp, böyle bir şey." dedi.

ABD'ye ne oluyor?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına, hakkındaki suçlamalardan henüz aklanmamış ve hukuken temize çıkmamış bir şahıs seçildiğine dikkat çeken Devlet Bahçeli; Bize göre ilçe belediyelerindeki iradenin büyükşehir belediyesine yansımamış olması kafa karıştırıcı bir pürüz, demokratik bir zafiyettir. Bunun tamir ve telafisi şarttır. Seçim Türkiye'de yapılmıştır, seçimi yapan Türk milletidir. ABD'ye ne oluyor, Avrupa ülkeleri niye telaşlanıyor? İç işlerimize karışmakla, demokrasimiz üzerinde kuşkular uyandırmakla nereye varmak istiyorlar?" dedi.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 12:13
YORUM EKLE