Erhan Usta; MHP'ye Olan Teveccüh Neden Aşağılanmakta

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta, Disiplin kuruluna sevk edildi. İl Başkanı Taner Tekin ise İl Başkanlığından alındı. Suç: Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerde bulunmak.

MHP 02.01.2019, 22:33 02.01.2019, 23:19
Erhan Usta; MHP'ye Olan Teveccüh Neden Aşağılanmakta

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, AKP ile MHP arasındaki seçim ittifakı ile ilgili geçen gün yaptığı açıklamada MHP olarak Samsun'da 7 belediye istediklerini ancak AKP'nin 2 belediye verdiği ifade etti.

Cumhur İttifakı konusunda görüşlerini anlatan Usta, Devlet Bahçeli’nin daha önce söylediği, “Jest ile rest arasında sadece bir harf var” sözünü tekrarlayarak ittifakın MHP için Samsun’da “olmazsa olmaz” olmadığına vurgu yaptı.

İttifakın sağlıklı oluşturulmasının önemine dikkat çeken Erhan USta, "Yani hak eden bir partiye o ilçenin bırakılmaması durumunda seçmenin ittifakın dışında bir yere yönelmesi kaçınılmaz olacaktır. Biz toplamda hedeflediğimiz genel başkanımızın da ifade ettiği gibi Cumhur İttifakı'nın yüzde 52'nin altında olmaması için bu önemli. Bir ilçede Milliyetçi Hareket Partisi çok güçlü olarak görülüyor ve vatandaş istiyorsa bunun MHP'ye bırakılmaması ittifakın toplam oyuna zarar verir. Biz bu açıdan hakkaniyetli olunmasını gerektiğini ifade ediyoruz. Çünkü seçmen davranışlarına uygun hareket edilmesi lazım” dedi.

"OLMAZSA OLMAZIMIZ İLKADIM"

Erhan Usta, "milletvekili olarak ‘İlkadım olmazsa olmaz’ diyorum. Olmazsa olmazımız İlkadım." diyerek, Büyükşehir Belediyesi dahil Samsun'un birçok ilçesini alabilecek durumda olduklarını, Eğer ittifak yapılıyorsa bunun ittifaka yansıması gerektiğini belirterek, "İlkadım ve Büyükşehir bizim alabileceğimiz yerler. Bunların haricinde ilçe belediyelerini de alabiliriz. İlçe sayısını net belirtmek olmaz ama yedi ilçenin bize bırakılması bizim asgari isteğimiz. Biz bunu kimseden iyilik olsun diye istemiyoruz. Bugün sokağa çıkıp bunu sorup araştırdığınızda, anket yaptırdığınızda bunu net olarak görüyorsunuz. Yani Milliyetçi Hareket Partisi burada hakkı olanı istiyor. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi'nin yükselen bir trendi var. Bunun da ittifaka yansıması lazım” dedi.

Erhan Usta'nın bu sözleri üzerine, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman "İttifak olmazsa olmazımız değil" diyerek 7 belediye istediklerini ancak AK Parti'nin 2 belediye verdiğini belirten sözlerine "MHP'nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim. Daha önce hatırladığım kadarıyla 5 ilçe yönettiler" demişti.

"ONLARA VERECEĞİMİZ BELEDİYE YOKTUR"

Sözcü'den İsmail Karaduman ise, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, ittifaka ihtiyaçlarının olmadığını, 17 ilçenin tamamını kazanacak güçte olduklarını savunmuştu.Samsun'da güçlü olduklarını ve ittifaka ihtiyaç duymadıklarını savunan Karaduman, "Onlara kendi belediyelerimizden vereceğimiz belediye yoktu. İlk başlardaki kanaatlerimiz budur. Sadece herkes bulunduğu yerlerde devam edebilir. Kimse kendi elindekini vermez ki, biz de vermeme kararındayız" demişti.

"Samsun’da ittifakı zedeleyen "Buna, ancak gülerim…" diyen AKP İl Başkanı değil midir?"

Cumhur İttifakı'na aykırı davranışları gerekçesiyle disipline sevk edilen MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, ardından sosyal medyada ki twitter adresinden, "Samsun’da ittifakı dinamitleyen, “AK Parti olarak, ittifaka ihtiyacı olan bir il değiliz” diyen değil midir?" ifadelerini kullandı. Samsunlular tarafından sevilen bir milletvekili olan Erhan Usta; "Demek ki bunlar, görülmemekte ve bilmemektedir! MHP'ye olan bu teveccüh neden aşağılanmakta ve alaycı bir şekilde davranılmaktadır! Samsun’da ittifakı zedeleyen "Buna, ancak gülerim…" diyen AKP İl Başkanı değil midir? Kimse MHP’yi aşağılayacak, MHP ile dalga geçecek kudrette değildir! Milliyetçi-Ülkücü Hareketi, kimseye ezdirecek değiliz! Samsun’da Milliyetçi-Ülkücü Hareketin hakkını savundum! Kesilir belki, ama çekmeye gelmez boynum!" mesajını paylaştı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)