Feti Yıldız, Şartlı Ceza İndirim Yasası çıkacak, Sözümüzün Arkasındayız

MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Bengütürk ekranlarından mahkum affı ile ilgili açıklamada bulundu. Yıldız, " Şartlı İndirim Ceza Yasası İnşalah çıkacak" dedi.

MHP 05.09.2019, 13:04 05.09.2019, 15:52
Feti Yıldız, Şartlı Ceza İndirim Yasası çıkacak, Sözümüzün Arkasındayız

BENGÜTÜRK ten Cem açıkgözün programina konuk olan Feti Yıldız, 1 Etkim'de meclis açıldığında mahkum affının gündeme gelip gelmeyeceği hususunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, "şartlı ceza indirimi yasası" nın çıkacağını söyledi.

Sosyal Medya da aleyimizde yazıp çizenler Fetöcü

MHP olarak kanun tekliflerini verdiklerini, öncelikle adalet komisyonunda konunun görüşülüp karara bağlanması gerektiğine işaret eden Feti Yıldız, "Mahkum affının sonuna kadar takipçisiyiz. Şu anda bu konu Adalet Komisyonunda. Bir an önce yasalaşması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Hiçbir bahanenin arkasına falanda sığınmıyoruz. Ancak, Sosyal medya da aleyhimize yazıp çizenlerin kim olduğunu biliyoruz. Bunlar genel olarak TETÖcüler ve bir kısım Milliyetçi Hareket Partisi düşmanlarıdır. Bunların çoğu da mahkum yakınları falan değildir" dedi.

Feti Yıldız: Sözümüzün arkasındayız

Sosyal medya hesaplarından yapılan propogandaların aslı astarı olmadığını belirten Yıldız, Bunlar Milliyetçi Hareket Partisi'nin neden sözünü yerine getirmediğini söylediklerini belirterek; " Biz verdiğimiz sözün arkasındayız. Bunu da yasal hale getireceğiz inşallah." dedi.

Şartlı ceza indirimi çıkacak

Şartlı ceza indirimi yasası için daha önce ne söyledilerse arkasında durmakta kararlı olduklarını belirten Yıldız, "bizim gerekçelerimiz,yasal gerekçelirimiz artarak devam ediyor. Bunlar, Cezaevlerinde ki doluluk, Güvenlik zafiyeti ve başka sebepler... O zaman söylemiştik, 10 kişilik koğuşlarda 30 kişi kalıyor diye... Bir yeni yönetim şekline girdik dedik,Cumhuriyet tarihimizin en önemli idari reformunu yaptık. yönetim reformunu yaptık. Bu yönetim reformunda barışmaya ihtiyaç var dedik. Bunun içinde eli kanlı katillere, tecavüzcülere af çıkartalım yok. Bizim tarifimiz içerisinde kader mahkumlarına yeni bir fısat var. Bu fırsatı verirken de, bir daha suç işlemesin ve bir daha suç işlerse geri alınır dedik. Bu süre içerisinde bizim yasa teklifimizin her zerresi, her noktası irdelendi.Hukukçular, akademisyenler, mahkum yakınları, gazeteciler irdeledi hiç bir şey bulamadılar. Bu yasanın çıkma sakıncasını hiçbiri karşımıza çıkıpta izah edemedi. Önce yanlış anlamalar oldu ancak bunlar izah edildi. Bizimki adı üstünde: ŞARTLI CEZA İNDİRİMİDİR İNŞAALLAH ÇIKACAK" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (2)
cihan 2 yıl önce
bi haber siters i kuruyorsunuz onuda adam gibi yapamıyorsunuz. Durmadan aptalca otomatik sayfa yenileme var videoları yarım bırakıyor iş bilmiş gibi çıkıyorsunuz ortaya birde
Nesrin aldanmaz 2 yıl önce
188 af yinemi yok ozaman hiç af çıkmasın
banner442