Feti Yıldız, İlk İşimiz, Şartlı ceza uygulamasını meclise getireceğiz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Af ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, "Af konusu Adalet Komisyonu'nda, Genel Kurul'a inmediğini ancak ilk işlerinin Ceza yasası teklifini Genel Kurul'a indirmek olacağını söyledi.

MHP 28.05.2019, 22:03 29.05.2019, 03:12
Feti Yıldız, İlk İşimiz, Şartlı ceza uygulamasını meclise getireceğiz

Ceza yasasıyla ilgili mahkumları sevindiren mesajlar gelmeye devam ediyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı gündemde bomba etkisi yaratacak açıklaması yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, af tartışmalarını da değerlendirerek, Af konusuyla ilgili ilk işlerinin meclis genel kuruluna getirmek olduğunu dile getirdi. Feti Yıldız, çarpıcı açıklamalar yaparak;"Terör suçları kapsam dışı, cinsel saldırı kapsam dışı, Atatürk aleyhine işlenen suçlar kapsam dışı, FETÖ, PKK, silahlı sol örgütler kapsam dışı. Kapsam içinde olan suçlar da belli" dedi.

Feti Yıldız, Beyaz TV'de konuk olduğu programda yaptığı açıklamada, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul'da seçim tartışmalarını da değerlendirerek, "YSK İstanbul seçimini yenileyecek" dedi.

Feti Yıldız: "Şartlı ceza uygulamasını meclise getireceğiz"

Türkiiye'de gündemde önemli yer tutan ve Büyük tartışmalara yol açan 'af' konusuyla ilgili de konuşan Yıldız, "Af konusu Adalet Komisyonu'nda, Genel Kurul'a inmedi, inşallah ilk işimiz bu teklifi Genel Kurul'a indirmek olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız teklifimizin ilk günlerinde kendisine gelen eksik bilgilerle bazı açıklamalarda bulunmuştu. Ancak zaman içinde teklifin içeriği öğrenildi. Biz hangi suçları istisna tuttuğumuzu defalarca söyledik. Terör suçları kapsam dışı, cinsel saldırı kapsam dışı, Atatürk aleyhine işlenen suçlar kapsam dışı, FETÖ, PKK, silahlı sol örgütler kapsam dışı. Kapsam içinde olan suçlar da belli" dedi.

MHP TEKLİFLERİ RAFA KALDIRMAZ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, mahkumların bir an önce çıkmasını beklediği af konusyla ilgili de müjde vererek; "Bu şartlı ceza indirimini mutlaka Genel Kurul'a indireceğiz" diyen Feti Yıldız, "Bu beklentinin farkındayız. MHP'nin sayın liderinin mali idareler seçiminden önce bir televizyon programında söylediği gibi MHP teklifleri rafta kalmaz, lafta da kalmaz" dedi.

Mahkum yakınlarının dört gözle beklediği feti yıldız haberi gündeme bomba gibi düştü.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (34)
Ayten 1 yıl önce
Kanaatle yıllarca Cezalar verildi TCK 81 Binlerce mağdur var Aileler mahkûm edildik eşit yasa GELMELİ Devlet milletini bölemez terör Pedofili suç çocuk istismarı vatan hainini hariç af Toplumsal beklentimiz
Medine unal 1 yıl önce
Sayin feti yildiz samimiyetine ictenlikle inanmak istiyorum fakat biryil oldu teklifi vereli tekrar secim var ayin 30 zunda insalhhh hayirli bir haber verir cumhur baskani secim oncesi mujde vermeseniz soylenen soylendigi yerde kaliyor mantigiyla mahkum yakinlarin oylarinin cogunlugu imam ogluna gidecek saygilar
Aylesamet Cavdur 1 yıl önce
Benim oglum suçsuz günahsız 3 yıl tedavi oldu birakmadi hastanede26 gun yatti hasta bakicilar satiyordu alip icti sonra 3 cip madde biraktirma cipi taktirdim oda doktorun oyunuymus bizi kandirdi yine icti sonra isten attilar tazminat verdiler 3 binlira onuda kendine madde aldi gelirken amcasi ihbar etmiş yakaladilar yavrum sucsuzdur verin yavrumu baronlar dışarda subyanlar ıçerde El vicdan ya bir anne olarak yalvariyorum birakin kuzumu dosyalar yargitayda 12 yıl 6 ay verdiler verin oglumu kurban olayim verin 0531 269 33 61 bu benim numaram
Oya Eker 1 yıl önce
İnsanı yasatki devlet yaşasın sucsuzlar için kendini anlaylatamayan suçu korkudan kabul eden buyuklugunuzu gösterin yapan tekrar gider 188den sucsuzlar var ön yargılı olmayın 15 sene sonra gençlerimizi nasıl milletimize kazandiralim genclikleri zindanda çürüyor mübarek günde sucsuzlar için af anne olarak yalvariyorum gençlerimizi milletimize kazandiralim bir şans
Gönül hepözel 1 yıl önce
İnşAllah sayın bakanın bayrami sevdiklerimizle birbikte geciriz
Nevin alakus 1 yıl önce
Esit yasa istiyoruz ayrim yapmadan sartli tahliye bekliyoruz herkez hata yapabilir affetmek buyukluktur aci ceken anne
Kerime Ertuğrul 1 yıl önce
Hep umut veriyorlar oy için yeter artık bayramda sevdiklerimiz yanımızda olmasa oylar hep CHP veriim
Recep Akseki 1 yıl önce
Helal olsun...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
açık