Alexa

Fetih Yıldız; Ülkücülük bir tercihten öte; iman ve inanmışlık meselesidir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, "Yaşar Kemal türünden Mithoscu Narodnik edebiyatına öykünüp güya “çoban ateşi” yakarak siyasete soyunmaları hakikaten ibretlik..!" olduğunu söyledi.

Fetih Yıldız; Ülkücülük bir tercihten öte; iman ve inanmışlık meselesidir

Feti Yıldız, Ülkücüğün; milletine kara sevdayla yazılmış bir destanın başı, ortası ve nohu olduğunu belirterek, Ülkücülük bir tercihten öte; karar, kalp, iman ve inanmışlık meselesi olduğunu paylaştı.

Milliyetçi Hareket Partisi  Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, Anayasa Komisyon Üyesi Feti Yıldız, sosyal medya üzerinden gündeme dair yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine topluyor.

Yıldız'ın twetter paylaşımı şöyle:

Bazı eski siyasilerin,Yaşı gereği köşesine çekilip tecrübelerini; hatalarını, çelişkilerini gençlere aktarmaları yerine Yaşar Kemal türünden Mithoscu Narodnik edebiyatına öykünüp güya “çoban ateşi”yakarak siyasete soyunmaları hakikaten ibretlik..! ifadelerini kullanarak, "Devlet Bahçeli'nin; Ülkücülük; milletine kara sevdayla yazılmış bir destanın başı, ortası ve sonudur. Ülkücülük bir tercihten öte; karar, kalp, iman ve inanmışlık meselesidir." sözlerini paylaştı.

Ben 1975-1976 yıllarında Ülkü Ocakları Yönetim Kurulundaydım. 1978 yılında İstanbul Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım. Son başkan benim. Çünkü 1978 yılında Ülkü Ocakları ülke çapında kapatıldı. Bunun ardından Ülkücü Gençlik Derneğini kurduk. Yine kapatılma tehlikesine karşı, Ülkü Yolu Derneğini de kurduk.... DEVAMI İÇİN TIKLA

KAPSAMHABER

YORUM EKLE