MHP Atakum İlçe Başkanı Metehan Yusufoğlu İlk Toplantısını yaptı

MHP Atakum İlçe Başkanı atanan Metehan YUSUFOĞLU görevi devralmasının ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi.

MHP 28.01.2023, 12:14
MHP Atakum İlçe Başkanı Metehan Yusufoğlu İlk Toplantısını yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Atakum İlçe Başkanlığına atanan Metehan YUSUFOĞLU ilk toplantısını gerçekleştirdi.

görevi devralmasının ardından hızlı bir şekilde ilçe divan kurulu ve yönetimini belirleyen Başkan Yusufoğlu, Atakum İlçe başkanlığı binasında yapılan toplantıda şunları söyledi:

"Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey’in takdiri, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Edip Semih Yalçın Bey’in tebliğleriyle geçtiğimiz günlerde Atakum İlçe başkanlığına atandım. Önümüzde iki önemli seçim mevcut. Bu sebeple boşa geçirilecek zamanın olmadığı bilinciyle iki gün içinde yönetimimizi oluşturup çalışmalara başladık." 

Birliktelik mesajı veren İlçe başkanı Metehan Yusufoğlu, " Geçmişte vatan için şehitler veren Ülkücü-Milliyetçi Hareket kutsal bir harekettir. Bu durumun bilinciyle merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey ve şehitlerimizin emaneti olan bu kutsal davayı daha ileriye götürmek için Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin çizdiği yolda birlik ve beraberlik içerisinde ilerleyeceğiz. İnşallah hep birlikte, davamız için önemli çalışmalar yürütme arzusundayız” diye konuştu.

SAMSUN MHP'DE NELER OLMUŞTU

Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak İl Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Vakit kaybedilmeden MHP Genel Merkezi tarafından İl Başkanlığına Osman Kandıra atanmıştı. MHP Samsun İl Başkanı Osman Kandıra yaptığı açıklamada, 2023 lider ülke Türkiye şiarıyla çıktıkları yolda çalışmalarına hız verdiklerini aktarmıştı. Kısa zaman sonra ise Samsun MHP'de Atakum İlçe Başkanı Murat Akoğlu ile Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün görevden alınarak yerlerine Metehan Yusufoğlu ve Harun Kaya atanmıştı. Diğer taraftan ise tepki istifaları gelmeye başladı ve  Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay, Terme İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel, Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, Salıpazarı İlçe Başkanı Hasan Yüksel, Ladik İlçe Başkanı Selami Aktaş'ın görevlerinden istifa etti.

Bu arada MHP Samsun İl Başkanı Osman Kandıra'dan bomba gibi bir açıklama geldi;

"Yorulan değişir. Davanın değil adamının adamı olan gider." 

"Kandıra, "Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin dile getirdiği gibi, '2023, Türk ve Türkiye Yüzyılı'nın önsözü, ön yüzü, öncü yılı olacaktır. Geçmiş dönemde görev yapan ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eder, görev alan ilçe başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerine muvaffakiyetler dilerim." 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)