Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Atakum İlçe Başkanlığına atanan Metehan YUSUFOĞLU ilk toplantısını gerçekleştirdi.
görevi devralmasının ardından hızlı bir şekilde ilçe divan kurulu ve yönetimini belirleyen Başkan Yusufoğlu, Atakum İlçe başkanlığı binasında yapılan toplantıda şunları söyledi:"Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey’in takdiri, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Edip Semih Yalçın Bey’in tebliğleriyle geçtiğimiz günlerde Atakum İlçe başkanlığına atandım. Önümüzde iki önemli seçim mevcut. Bu sebeple boşa geçirilecek zamanın olmadığı bilinciyle iki gün içinde yönetimimizi oluşturup çalışmalara başladık."
Birliktelik mesajı veren İlçe başkanı Metehan Yusufoğlu, " Geçmişte vatan için şehitler veren Ülkücü-Milliyetçi Hareket kutsal bir harekettir. Bu durumun bilinciyle merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey ve şehitlerimizin emaneti olan bu kutsal davayı daha ileriye götürmek için Liderimiz
Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin çizdiği yolda birlik ve beraberlik içerisinde ilerleyeceğiz. İnşallah hep birlikte, davamız için önemli çalışmalar yürütme arzusundayız” diye konuştu.
SAMSUN MHP'DE NELER OLMUŞTUDaha önce Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak İl Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Vakit kaybedilmeden MHP Genel Merkezi tarafından İl Başkanlığına
Osman Kandıra atanmıştı. MHP Samsun İl Başkanı
Osman Kandıra yaptığı açıklamada, 2023 lider ülke Türkiye şiarıyla çıktıkları yolda çalışmalarına hız verdiklerini aktarmıştı. Kısa zaman sonra ise Samsun MHP'de Atakum İlçe Başkanı
Murat Akoğlu ile Çarşamba İlçe Başkanı
Kemal Düzgün görevden alınarak yerlerine
Metehan Yusufoğlu ve
Harun Kaya atanmıştı. Diğer taraftan ise tepki istifaları gelmeye başladı ve Vezirköprü İlçe Başkanı
Dursun Gülünay, Terme İlçe Başkanı
Hüseyin Yüksel,
Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, Salıpazarı İlçe Başkanı
Hasan Yüksel, Ladik İlçe Başkanı
Selami Aktaş'ın görevlerinden istifa etti.Bu arada MHP Samsun İl Başkanı Osman Kandıra'dan bomba gibi bir açıklama geldi;"
Yorulan değişir. Davanın değil adamının adamı olan gider." "Kandıra, "Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin dile getirdiği gibi, '2023, Türk ve Türkiye Yüzyılı'nın önsözü, ön yüzü, öncü yılı olacaktır. Geçmiş dönemde görev yapan ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eder, görev alan ilçe başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerine muvaffakiyetler dilerim."