MHP İçel Milletvekili Yalçın Kaya'ya İhraç Kararı

Milliyetçi Hareket Partisi 21. Dönem İçel Milletvekili Yalçın Kaya tedbirli ve kesin çıkarma cezası talepli olarak disiplin kuruluna sevk edildi. Peki Yalçın kaya kimdir?

MHP 15.08.2021, 18:07
MHP İçel Milletvekili Yalçın Kaya'ya İhraç Kararı

MHP İçel Milletvekili Yalçın Kaya, parti tüzüğümüzün 78/4 maddesi kapsamında disiplin kuruluna sevk edildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “Eski İçel Milletvekili Yalçın Kaya” hakkında yaptığı sosyal medya paylaşımı ve yazılı basın açıklamasında MHP üyesi ve 21. Dönem İçel Milletvekili Kaya'nın parti tüzüğümüzün 78/4 maddesi kapsamında parti üyeliğinden tedbirli ve kesin çıkarma cezası talepli olarak disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti.

Semih Yalçın'ın sosyal medya platformu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

Yalçın Kaya Kimdir?

Mali müşavir, siyasetçi, milletvekili olan Yalçın Kaya, 1962, Erdemli - Mersin doğumludur.  Baba adı Mehmet, anne adı Feride. 19 Mayıs Üniversitesi Çorum Meslek Yüksekokulu mezunudur.  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesini bitiren ve Serbest muhasebecilik yapan Yalçın Kaya,  İçel İl Genel Meclis Üyeliği yapmıştır. Yalçın Kaya, MHP’den XXI. Dönem (18.04.1999 – 03.11.2002) İçel (Mersin) Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katılmıştır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)