MHP Teşkilatlarına 'BAŞBUĞ' Genelgesi

MHP Kurucu Genel Başkanı 'Başbuğ' Alparslan Türkeş'i anmak için MHP il ve ilçe teşkilatlarının 4 Nisan'daki toplantıları bu yıl Covid-19 tedbirleri dolayısıyla iptal edildi.

MHP 30.03.2021, 18:01 30.03.2021, 18:44
MHP Teşkilatlarına 'BAŞBUĞ' Genelgesi

Milliyetçi - Ülkücü Hareketin Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş vefatının 24. yılında anma töreni iptal edildi. Türk siyasi tarihinin önemli isimlerinden Alparslan Türkeş, her yıl 4 Nisan'da vefatının yıl dönümü dolayısıyla anılıyordu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN “Teşkilatlara gönderdiği bilgi notu” ile Başbuğ Alparslan Türkeş'i anmak üzere her yıl 4 Nisan günü MHP il ve ilçe teşkilatları tarafından düzenlenen açık veya kapalı anma toplantılarının iptal edildiğini belirtti.

Alparslan Türkeş İle İlgili Diğer Haberler

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bilindiği üzere, Covid-19 salgınında son günlerde yaşanan ciddi artış dolayısıyla hükümetçe alınan yeni tedbirler Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulmuştur. Covid 19 ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlere, siyaset dahil, gündelik hayatımızın her alanında uyulması önem arz etmektedir. Söz konusunu yeni tedbirler dolayısıyla, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş'i anmak üzere her yıl 4 Nisan günü MHP il ve ilçe teşkilatları tarafından düzenlenen açık veya kapalı anma toplantıları bu defa gerçekleştirilmeyecektir.

MHP ve Milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak Başbuğ'a duyduğumuz minnet ve vefa, çeşitli medya ve sosyal medya vasıtaları kullanılarak kamuoyu ile paylaşılacaktır. Başbuğumuzun aziz hatırası ihtiram ve muhabbetle yad edilecek, camiamızın belleğinde bıraktığı derin ve kalıcı izler heyecan ve coşkuyla tazelenecektir. Kutlu ülkü kervanının, Alparslan Türkeş'in gösterdiği yolda her geçen gün büyüyerek ilerlediği, onun manevi huzurunda dualarla anılacaktır."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)