MHP'li Pelin Yılık, Anneler Gününü Kutladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin YILIK, Anneler Gününü Kutladı.

MHP 09.05.2021, 20:39 09.05.2021, 21:22
MHP'li Pelin Yılık, Anneler Gününü Kutladı

MHP Başkan Yardımcısı Dr. Pelin YILIK  “Anneler Günü” münasebetiyle yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında, "Türk Milleti’nin geleceğine hizmet edecek evlatları yetiştirdikleri için kendilerini şükranla anıyorum." dedi.

Sevgi, saygı ve şefkat timsali tüm annelerimizi gönülden kucaklıadığını belirten  Dr. Pelin YILIK Anneler günü nedeniyle şu mesajları verdi;

Anne deyince aklımıza ilk gelen husus karşılıksız ve tarif edilemez bir sevgi, sonsuz bir saygıdır. Kadının Türk toplumu içerisindeki önemi geçmişten günümüze analık ve kahramanlık kavramlarıyla hayat bulmuş, Türk Toplumu’nun saygın ve eşsiz bir değeri olmuştur.

Onların emeklerinin karşılığını hiçbir zaman ödeyemeyiz

Devlet-millet varlığının sürekliliğinde aile yapının çok önemli ve müstesna bir yeri vardır. İlk sosyal birlik olan aile tüm sosyal yapının çekirdeğidir. Türkler her zaman korumacı aile yapısına büyük önem vermişlerdir. Bu değerli yapının temeli ise “annelerimiz” dir. Toplumumuzu, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı annelerimiz büyük bir emek ve sevgiyle yetiştirir. Onların emeklerinin karşılığını hiçbir zaman ödeyemeyiz.

Kendilerini şükranla anıyorum

Küresel salgın koşullarında sağlığımız için mücadele ettiğimiz şu günlerde belki de annelerimizi sevgiyle kucaklayamıyoruz, sevdiklerimizle aramıza mesafeler giriyor ama bu süreci azim ve kararlılıkla atlatacağımıza olan inancım tamdır. Dünyanın ve aziz Türk Milleti’nin sağlık dolu günlere kavuşması en içten dileğimdir. Sevgi, saygı ve şefkat timsali tüm annelerimizi gönülden kucaklıyor, büyük bir emekle yetiştirdikleri milli ve manevi değerlerin bilincinde, Türk Milleti’nin geleceğine hizmet edecek evlatları yetiştirdikleri için kendilerini şükranla anıyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)