Pelin Yılık Kimdir, Kaç Yaşında nerelidir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MYK'da yeni dönemde görev alan15 kişilik başkanlık divanını açıklaması ardından 15 kişilik başkanlık divanında yer alan Pelin Yılık merak edildi. Peki, Pelin Yılık kimdir? Pelin Yılık nereli ve kaç yaşındadır.

MHP 27.03.2021, 10:37 20.04.2022, 10:49
Pelin Yılık Kimdir, Kaç Yaşında nerelidir?

Pelin Yılık, MHP Başkanlık Divanı'nda yer almasının ardından 'Pelin Yılık kimdir' sorusuna cevap arandı. Milliyetçi Hareket Partisi 13.Olağan Büyük Kurultay’ında Seçilen Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin Katılımlarıyla Düzenlenen Toplantının sona ermesindan sonra ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin basın açıklamasıyla birlikte Başkanlık Divanında yer aldığı öğrenilen Pelin Yıllık partililer ve vatandaşlar tarafından oldukça merak edilen isimlerden birisi oldu. Vatandaşlar şimdi şu sorulara cevap arıyor: 'Pelin Yılık kimdir? Pelin Yılık nerelidir? Pelin Yıllık kaç yaşındadır. Pelin Yıllık daha önce MHP'de hangi görevlerde bulundu?' İşte İşte Pelin Yılık, hayatı ve biyografisi şöyle.

DİĞER MHP HABERLERİ:

Pelin Yılık Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

Ankara’da doğmuştur. Ortakul ve lise eğitimini Çankaya Anadolu Lisesi’ nde, üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamıştır. Çalışma konuları arasında siyaset bilimi teorisi, Ermeni Meselesi, Türk Yunan İlişkileri ve uluslararası hukuk konuları yer almaktadır.

Sağlık Kurumları Yönetimi alanında profesyonel iş hayatına devam etmiştir. 2004 yılında başladığı çalışma hayatına Kudret Hastaneler Grubu ’nda İnsan Kaynakları ve Kalite Yöneticiliği görevleriyle adım attı. Yüksek Lisansını Atılım Üniversitesi İşletme (MBA) alanında, doktora çalışmalarını ise Gazi Üniversitesi Sağlık Kurumları Yönetimi alanında tamamladı. Gazi Üniversitesi adına birçok uluslararası projede yer aldı, İngiltere, İskoçya, Almanya, İtalya gibi ülkelerde araştırmalarda bulundu.

Çok iyi düzeyde Almanca, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Dr.Pelin YILIK ayrıca Deutsches Sprach Diplom sahibidir. Başlangıç düzeyinde Fransızca bilmektedir. Akademik anlamda Yönetim-Organizasyon alanında çalışmaktadır.

TOBB’ da Sağlık Meclisi sektör temsilcisi olarak görev yaptı, Özel Göz Hastaneleri ve Merkezleri Derneği’nin Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Kudret Sağlık Grubu gerçekleştirdiği yatırımlarla iki göz hastanesi ve bir genel hastanesi ile sağlık sektöründe hizmet veren bir sağlık grubudur. 2006-2014 yılları arasında Kudret Göz Hastanesi Genel Müdürü, 2014 yılından günümüze kadar olan dönemde ise Kudret International Hospital Genel Müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

MHP Başkanlık Divanı Üyeleri

Edip Semih Yalçın - Feti Yıldız - Mustafa Kalaycı - İsmail Faruk Aksu - İsmail Özdemir - Mevlüt Karakaya - Kamil Aydın - İzzet Ulvi Yönter - Sadir Durmaz - Pelin Yılık - Yaşar Yıldırım - Filiz Kılıç - İsmet Büyükataman -Tamer Osmanağaoğlu - Bahadır Bumin Özarslan

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)