Sadir Durmaz Kimdir? Sadir Durmaz Nerelidir?

Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz kimdir? MHP'de yerel yönetimlerden sorumlu olanlar ne iş yapar.

MHP 29.04.2019, 20:34 29.04.2019, 21:27
Sadir Durmaz Kimdir? Sadir Durmaz Nerelidir?

MHP ve Ülkücü hareketin önemli isimlerinden Sadir Durmaz, ülkücüler tarafından da iyi bilinmektedir. Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı olan Sadir Durmaz, MHP teşkilatları tarafından da iyi tanınmaktadır. Peki Sadir durmaz kimdir? Sadir durmaz nerelidir ve hangi okul mezunudur? MHP genel merkezine giden ülkücüler Sadir Durmaz'ı mutlaka görür ve onun bir çayını içer olarak bilinmektedir.

Türkiye üzerinde emelleri, hesapları olan birileri Türkiye’ye diz çöktürmek istiyorlarsa önce ülkücü harekete, Türk milliyetçilerine diz çöktürmeleri gerektiğini çok iyi bildiklerini belirten Sadir Durmaz, "15 Temmuz gecesi bu çok net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Türk milliyetçileri olmasaydı bugün Türkiye bölünmüştü” ifadelerini kullanarak Ülkücülerin büyük bir kuvvet olduğunu haykırmıştır.

15 Temmuz 1963 yılında Çiçekdağı’nda doğan Sadir Durmaz, Aslen Yerköy, Yozgatlıdır. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Durmaz'ın sırasıyla görev yaptığı yerler şöyledir Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünde Müfettiş Yardımcılığı, Müfettişlik, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük, Milletlerarası Kooperatif ve Çalışma Ekonomisi (CIRIEC) Araştırma Merkezi Türkiye Daimi Komite Üyeliği, Türk Kooperatifçilik Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (Gübretaş) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Güvensigorta Türk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Tarım Kredi Spor Kulübü Başkanlığı, Dünya Bankası İşbirliği ile Tarım Kredi Kooperatifleri Yeniden Yapılandırma Projesi Koordinatörlüğü yaptı.

MHP Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan durmaz, 2009 yerel seçimlerinde MHP'den Yerköy belediye başkan adayı oldu. TBMM XXIV. ve XXV. Dönem Yozgat milletvekilliği yapan Durmaz, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)